16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Очільники громад взяли участь у воркшопі «Об’єднання зусиль заради сталого розвитку»
Голови та представники об’єднаних територіальних громад Одещини беруть участь у дводенному воркшопі, який організував Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
У перший день, 29 листопада, відбулася панельна дискусія «Вирішення екологічних проблем в ОТГ. Використання досвіду, отриманого під час ознайомчих візитів до громад Австрії». Модератор – радник з питань комунікації Одеського ЦРМС Євгенія Генова – розповіла про досвід австрійських муніципалітетів у сфері утилізації твердих побутових відходів та ознайомила присутніх з новим інформаційним спецвипуском Одеського ЦРМС “Від теорії – до практики: тематичні навчальні візити представників ОТГ Одещини до країн ЄС”.

Учасники навчального візиту: Біляївський міський голова Михайло Бухтіяров, Березівський міський голова Валерій Григораш та Великомихайлівський селищний голова Тетяна Жарська – розповіли про те, що вдалося втілити в ОТГ у цій сфері, перейнявши досвід Австрії. Так, в ОТГ розпочали роздільний збір сміття, причому в Біляївській громаді спеціальні контейнери для відходів двох типів встановила сама громада, яка таким чином заохочує громадян здавати пластик і папір. На черзі – встановлення спецконтейнеру для скла.
“Ми ще тільки починаємо цю роботу, але бачимо, що люди досить активно і позитивно реагують на нашу ініціативу. У школі поставили невеликі контейнери, щоб привчати дітей до роздільного збору сміття. І ми вже бачимо, що молодь – наш вірний помічник, діти не лише чудово розібралися з тим, як правильно викидати сміття, а ще й підбирають на вулиці, наприклад, порожній пластикові пляшки і приносять до школи, щоб викинути у відповідний контейнер”, – розповів М. Бухтіяров.
За словами голів громад, найскладнішим етапом у роздільному зборі ТПВ є виховання відповідних навичок у населення, але прогресу досягти неможливо, якщо не починати проводити роз’яснювальну роботу вже зараз.
Після дискусії учасників воркшопу ознайомили з особливостями практичної реалізації вимог чинного законодавства у сфері екологічної безпеки в Україні на місцевому рівні представники Департаменту екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації.
Крім того, голови громад отримали змогу поспілкуватися у режимі онлайн-конференції зі старостою Волоського старостинського округу Новоолександрівської громади Дніпропетровської області Андрієм Пінчуком, який розповів про свою успішну роботу, реалізацію “сміттєвої” та “водної” реформ, написання грантових проектів тощо.
Крім того, радник з регіонального розвитку Одеського ЦРМС Віктор Бондарук ознайомив присутніх з особливостями анкетування щодо інвестицій для місцевого економічного розвитку ОТГ.
Завершився перший день інтерактивною лекцією радника з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксани Гуненкової про міжмуніципальне співробітництво як інструмент місцевого розвитку.









