16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Одеський ЦРМС провів круглий стіл про залучення жителів ОТГ до управління громадою
Співпрацю громадських активістів та місцевої влади обговорили учасники круглого столу «Партисипативна демократія та механізми громадської участі в життєдіяльності ОТГ», який відбувся 14 травня в Одесі та був організований Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. У заході взяли участь представники Красносільської ОТГ, яка є поліетнічною та має на своїй території компактні поселення ромської спільноти, а також громадські діячі, представники Одеської облдержадміністрації та Державної міграційної служби.
Як зазначила заступниця директора департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА Ярослава Різникова, виконання Ромської стратегії в Одеській області потребує покращення, але, крім цього, у новій стратегії, яку наразі розробляють, слід передбачити конкретні завдання, статті фінансування та визначити низку відповідальних за виконання цього документу підрозділів влади, адже лише департаменти й управління культури не в змозі вирішити весь обсяг проблем спільноти.
Погодився з нею президент ГО «Правозахисний ромський центр» Володимир Кондур, який запропонував усебічну підтримку об’єднаним громадам з питань інтеграції ромів, їх участі в житті ОТГ та вирішення проблемних питань. Серед них було названо отримання документів громадян України та виділення земельних ділянок і реєстрація прав на нерухоме майно, що фактично належить ромським родинам, але наразі не зареєстроване належним чином. Як пояснила заступниця начальника управління з питань містобудування та архітектури Одеської ОДА Марія Добрєва, для вирішення цього питання ОТГ слід розробити новий генеральний план або ж детальний план території в населеному пункті, де існує ця проблема. Водночас перша заступниця Красносільського сільського голови Марина Архірій пояснила, що керівництво ОТГ завжди готове до конструктивного діалогу та запропонувала в червні провести робочу нараду з цього питання.
Вона також розповіла, що в громаді вже розпочато вивчення потреб населення та опитування жителів про першочергові питання, які їх хвилюють. Зокрема це й питання, що вникають у представників національних спільнот.
«На нашій території проживають українці, болгари, греки, роми та представники інших національностей. Ми плануємо створити при громаді молодіжну раду та залучити до неї представників всіх цих спільнот, а також громадських активістів. Крім того, у селі Іванове незабаром відкриється медіа-центр, який стане осередком культурної діяльності та молодіжного руху.
Крім того, В. Кондур запропонував провести на території Красносільської ОТГ навчальні семінари для депутатів і членів виконкомів з питань толерантності, недискримінації та запобігання виникненню міжетнічних конфліктів, а також налагодити роботу зі школами задля уникнення булінгу. Для цього громадські діячі мають досвід підготовки шкільних медіаторів та роботи з фаховими соціальними педагогами.
Про досвід робот у сфері безпеки на прикладі міста Татарбунари Одеської області розповів заступник голови Одеської обласної організації «Комітет виборців України» Ігор Бринош. Він запропонував об’єднаній громаді допомогу у створенні паспорту безпеки, а також проілюстрував пропозиції напрацьованими досягненнями у Татарбунарах: запровадженням «кави з поліцейським», проведення регулярних зустрічей представників міської ради та ромської спільноти, робота позаштатного ромського радника тощо.
«Поліетнічність має низку переваг для ОТГ, але ніколи не може бути недоліком. Це можливість для транскордонного і міжнародного співробітництва, створення позитивного іміджу громади для інвесторів і туристів, залучення всіх верств населення до роботи в громаді тощо. При цьому важливо дотримуватися таких принципів як всебічний підхід до вирішення проблем; участь представників національних спільнот у політиці, формуванні бюджету, управлінні громадою; недискримінація; постійний конструктивний діалог всередині громади; збереження самобутності національних спільнот; взаємоповага і рівність прав та можливостей; спільна відповідальність за громаду. На території Одещини близько 40% населення – це представники різноманітних національних громад, і місцеве самоврядування має максимально результативно використовувати всі переваги мультикультурності», – зазначила радник Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Євгенія Генова.





