skip to Main Content

Представники громад Одещини відвідали Закарпаття

21-22 вересня представники місцевого самоврядування об’єднаних громад та окремих міських і сільських рад Одещини здійснили ознайомчий візит до Закарпатської області і взяли участь у конференції “Об’єднання громад через призму інтересів національних меншин”.

У селі Барвінок Ужгородського району зібралися представники Одеської, Чернівецької та Закарпатської областей, які обговорили, наскільки враховані інтереси національних меншин в контексті децентралізації. Кожен регіон озвучив своє бачення того, яким чином відбуваються процеси створення об’єднаних громад в місцях компактного проживання національних меншин.

20170921_160313

Так, директор створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен поінформувала присутніх про те, що перешкоджає процесу створення громад в південних районах Одещини.

Заступник Ренійського міського голови Людмила Чакир та Серпневський селищний голова Володимир Добровольський взяли участь у панельній дискусії «Україна різноманітна – Україна єдина», а представники Балтської об’єднаної громади Леся Паламарчук та Олена Фролова поділилися досвідом функціонування найбільшої грмади Одещини. Тетяна Жарська, голова Великомихайлівської ОТГ, взяла участь у обговоренні нового закону України “Про освіту”, де поставила питання про мови навчання дітей у школі.

20170921_154833

Незважаючи на різні темпи створення громад і різні географічні та природні умови, більшість учасників конференції погодилася з тим, що немає жодних підстав порушувати питання утиску інтересів різних національностей під час формування громад. Останнім часом переважно політики використовують національне питання, намагаючись завоювати прихильність своїх виборців.

20170921_122757

Back To Top