skip to Main Content

Представники нових ОТГ Одещини вивчали сільський та економічний розвиток у Дніпрі

19-20 червня на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD Європою» та Мінрегіону України, пройшов семінар дводенної серії – «Сільський та економічний розвиток» для голів громад Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Донецької, Харківської та Одеської областей.

Експертами-фасилітаторами дня виступили Дмитро Корбут, експерт з питань місцевого економічного розвитку Програми «U-LEAD Європою», та Віталій Бєлобров, експерт з питань місцевого економічного розвитку Програми «U-LEAD Європою», голова управління бізнес-асоціації «Ми-херсонці».

У заході взяли участь і представники ОТГ Одеської області, які утворилися минулого року.

“Протягом двох днів я вивчала концепцію сталого сільського розвитку, його основні інструменти та особливості співробітництва між різними інституціями, ознайомилася з інструментами економічного розвитку ОТГ, партнерськими хабами. Зацікавленість викликало питання комунікації між суб’єктами процесу, дізналася, як вміло вибрати і застосувати ефективну форму інформаційної впізнаваності громади як елементу створення сприятливих умов для залучення інвестицій, було запропоновано багато цікавих ідей”, – розповідає головний спеціаліст з економічних питань та інвестицій фінансового відділу Любашівської селищної ОТГ Наталія Шишкевич.

У перший день тренінгу експерти розповіли, як знайти джерело надходжень коштів до бюджету, навчити спеціалістів, якими мають бути перші кроки, і що повинна зробити місцева влада. Основні акценти було зроблено на роботі з населенням, їхнього заохочення до підприємництва, розвитку кооперації, міжмуніципальної співпраці.

“Цього дня ми навчалися будувати командну роботу, отримали практичні інструменти для зростання власного лідерського потенціалу”, – зазначає вона.

Наступного дня семінару були розглянуті теми про розвиток малого та середнього бізнесу, стратегію економічного розвитку, партнерські хаби. Експерти Д. Корбут та В. Бєлобров розповіли, як громада повинна себе презентувати для бізнесу, а також підходи до оцінки інвестиційної привабливості ОТГ, та відзначили, що для підприємців не менш важливим є доступ до ресурсів, а головне – відсутність бюрократії та корумпованості. Тож ми вчилися правильно будувати комунікації із бізнесом і занотовували, чим можна зацікавити підприємців для ведення діяльності в ОТГ. Найголовніше – навіть не стратегія, головне – наша репутація, швидкість та ефективність. Важливо, щоб бізнес зрозумів, що громада зможе допомогти у будь-яких питаннях, не створюючи, а вирішуючи проблеми”, – каже Наталія Шишкевич.

“За ці два дні ми стали дуже дружніми, виконували спільно завдання, проводили разом позалекційний час. Після поїздки я повернулася мотивована, хочеться багато чого зробити для своєї громади. Висловлюю щиру вдячність за запрошення у заході раднику Одеського ЦРМС з питань регіонального розвитку Віктору Бондаруку”, – підсумувала спеціаліст.

Back To Top