16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Команда проектних менеджерів об’єднаних громад Одещини поповнилася новими фахівцями
Команда проектних менеджерів громад Одещини отримала кілька нових членів та набула нових знань і навичок у розробці проектних заявок.
16-17 липня в офісі Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, пройшла Школа управління проектним циклом. Цей тренінг вже став традиційним щорічним заходом, який покращує кваліфікацію та обмін досвідом фахівців з проектного менеджменту.
Цього року у Школі взяли участь 16 представників від тринадцяти ОТГ – як щойно створеної Зеленогірської, так і досвідчених Великомихайлівської та Красносільської. Були детально розглянуті всі етапи проектного циклу – від опису проблеми ідентифікації ідеї проекту до впровадження та складання звітів. Найбільшу увагу слухачів було зосереджено на практичних аспектах розробки проектної заявки, враховуючи досвід усіх учасників тренінгу. Яскравим результатом тренінгу стали напрацювання до 11 проектних заявок, тематика яких у своїй більшості пов’язана з покращенням якості життя мешканців громад – створення громадських просторів, центру дозвілля, ремонт доріг, освітніх закладів тощо.
Наприклад, Любашівська ОТГ пропонує створити центр відпочинку для мешканців на базі місцевих ставків, Вилківська – відновити стадіон біля міської школи №2, Красносільська – створити центр дозвілля мешканців громади, Зеленогірська – зробити стоматологічний кабінет, Авангардівська – створити адміністративно-культурний центр у селі Прилиманське тощо.
«Розробка проектних заявок стає для нас щоденною роботою і ми вдячні Одеському ЦРМС за можливість покращити свою фахову підготовку. Поряд з цим, у нас налагодилась взаємодія між громадами і надзвичайно корисною є можливість обміну досвідом між проектними менеджерами», – зазначила Ірина Пасічник, представниця Коноплянської громади.

