skip to Main Content

Представники Одещини відвідують об’єднані громади Дніпропетровщини

Представники Болградського району Одеської області в перший день тематичного візиту “Вивчення досвіду місцевого економічного розвитку громад Дніпропетровської області”, 26 квітня, відвідали дві об’єднані громади, в яких вивчали досвід створення кооперативів.

Зокрема, ознайомилися з досвідом роботи молокозбирального сільськогосподарського кооперативу “Добробут Андрївки”, до складу якого входять 146 членів з 20 сіл старостинського округу. Кооператив має у штаті 7 працівників, а також 7 членів правління. Основні види діяльності: збір, охолодження та реалізація молока, штучне запліднення, ветеринарне обслуговування. Кооперативу – два роки. Члени кооперативів спеціалізуються на коровах породи “голштин” та “джерсі”.

Потім був здійснений візит на демонстраційну ферму, де учасники візиту мали можливість ознайомитись з умовами утримання корів.

20180426_135211

Учасники також відвідали Васильківську ОТГ, де ознайомилися з кооперативним елеватором “СОК “Зерновий”. Кооперативу чотири роки, він створений за підтримки канадського проекту, нараховує 60 членів. До кооперативу вступають на умовах внеску 1 тис. грн вступних та 4 тис. грн – пайових . Всього кооператив володіє та обробляє 30 тис. га землі. До правління входять 8 осіб, є один менеджер.

20180426_155309

Після оглядин кооперативів було здійснено виїзд до гідроелектростанції, яку громада відновила після тривалого простою. Міні-ГЕС була побудована ще у 1962 році, але поступово зруйнувалася. Громада після створення оголосила конкурс на відновлення ГЕС під “зелений тариф”. Переможець-інвестор вклав майже 7 млн грн, здійснив реконструкцію і наразі міні-ГЕС виробляє 100 кВт\ на годину.

Back To Top