16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Представники Одеського ЦРМС побували з консультаціями у Затишанській громаді
Питання приєднання громад, міжмуніципального співробітництва, управління зв’язками зі ЗМІ та залучення громадських організацій і громадян до прийняття рішень стали предметом для обговорення під час робочої поїздки до Затишанської ОТГ Юлії Молодожен, директорки Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, та виїзних консультацій радників Оксани Гуненкової, Анастасії Бойко та Євгенії Генової. Заходи відбулися 1 серпня.
Радники роз’яснили особливості приєднання громад до вже створених ОТГ, оскільки у Затишші готуються розширитися за рахунок Малігонівської сільської ради Ширяївського району, а також про міжмуніципальне співробітництво, його переваги, напрямки, результати на прикладі інших громад України.
Крім того, радники ознайомилися з розвитком соціальної інфраструктури селища Затишшя, де завершуються роботи по облаштуванню нещодавно збудованого стадіону, а також ремонтом школи, де наразі тривають роботи з утеплення та облаштування класів для Нової української школи.
“До теперішнього часу в селищі було лише звичайне футбольне поле, тож вирішили, що громаді час збудувати власний сучасний стадіон. Будівництво розпочалося ще наприкінці минулого року за кошти державного бюджету (2 мільйони 200 тисяч гривень), а навесні спорудження спорткомплексу продовжилося вже за кошти Затишанської ОТГ – понад 2 мільйони 600 тисяч гривень. На цій території є поле для міні-футболу зі штучним покриттям, сучасна бігова доріжка, снаряди для воркауту, тренажери”, – розповіла начальник відділу з питань освіти, культури та молодіжної політики Затишанської ОТГ Альона Мірзакірова.
Також ремонтні роботи й утеплення проводяться у Затишанській школі, придбано нові меблі й обладнання:
Директорка Одеського ЦРМС і радники також відвідали село Торосове, яке входить до складу Затишанської об’єднаної громади, поспілкувалися з в.о. старости, оглянули інфраструктуру. На даний час у селі теж проводиться ремонт шкільного закладу, планується збудувати стадіон, проведено вуличне освітлення, ремонтуються дороги тощо.
“Висвітлення діяльності Затишанської ОТГ відбувається регулярно через офіційний сайт громади та сторінки у соціальних мереж, причому варто зазначити, що свою сторінку має не лише ОТГ, а й, наприклад, управління освіти, навчальні заклади тощо. Таким чином мешканці постійно отримують оперативну й важливу інформацію про те, що відбувається в громаді, які плани у місцевої влади, як можна долучитися до їх реалізації тощо. Одним з важливих кроків щодо залучення громадян стало ухвалення Стратегії розвитку, яка опублікована на офіційному сайті громади. Кожен користувач може ознайомитися з нею та отримати відповідну інформацію про те, яким шляхом розвивається ОТГ і що буде в найближчі роки”, – зазначила радниця з питань комунікації ОЦРМС Євгенія Генова.




















