16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Представники органів місцевого самоврядування вивчали питання міжмуніципального співробітництва на семінарі Одеського ЦРМС
Актуальні питання децентралізації в Україні та можливості використання міжмуніципального співробітництва громад вивчали представники органів місцевого самоврядування Одеської області під час семінару 26 вересня, який організував Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
З вітальним словом до учасників звернулася директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен, яка розповіла про етапи формування перспективного плану громад Одеської області, законопроекти у сфері децентралізації, розроблені урядом України та про перспективи реалізації реформи у найближчі роки. Також учасники заходу отримали інформаційні матеріали, розроблені радниками ОЦРМС, зокрема і про законодавчу основу розробки перспективного плану формування ОТГ.
Радник з питань децентралізації Оксана Гуненкова розповіла як про поточний стан об’єднання громад в Україні та Одеській області зокрема, детально зупинившись на питанні співробітництва територіальних громад. Так, за її інформацією, починаючи з 2014 року 956 громад уклали договори про співробітництво. Лише за минулий місяць громади уклали 40 таких договорів. Найбільше співпрацюють у сферах ЖКГ, благоустрою, пожежної безпеки, освіти та охорони здоров’я.
“Міжмуніципальне співробітництво є дієвим інструментом вирішення низки питань, ця процедура досить детально виписана у вітчизняному законодавстві, є й чимало прикладів того, як угоди реалізуються в інших областях, тож є з кого брати приклад”, – зазначила вона.
У свою чергу радник з питань комунікації Євгенія Генова розповіла про таке співробітництво на прикладі австрійських комун, зокрема як засіб для вирішення проблем утилізації твердих побутових відходів та надання адміністративних, освітніх, комунальних послуг.
“В австрійських містечках мешкають по 700-800 осіб, в Україні такі населені пункти вже б назвали такими, що вимирають, але в Австрії – це цілком потужні, самодостатні громади, які об’єднуються в комуни, а ті, у свою чергу, вирішують низку масштабних питань саме за допомогою угод про міжмуніципальне співробітництво”, – навела приклади радник.





