skip to Main Content

Представники Тарутинського району отримали консультації радників Одеського ЦРМС

16 жовтня радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою” Оксана Гуненкова та Олеся Голинська на базі Тарутинської РДА провели навчання та надали консультаційну допомогу посадовцям адміністрації та органів місцевого самоврядування району. Навчальний семінар було присвячено роз’ясненню результатів і подальших перспектив децентралізації в Україні, підходів до формування адміністративно-територіального устрою, питанням підготовки перспективного плану формування територій громад; відбулося ознайомлення із методологічними новаціями та прогресивними інструментами сучасного етапу реформи в сфері планування та виконання місцевих бюджетів.

Консультаційна частина була зосереджена на питаннях фінансової мотивації до об’єднання, засадах планування та прогнозування бюджетів ОМС Тарутинського району а також на можливостях використання міжмуніципального співробітництва для зміцнення потенціалу громад у Тарутинському районі.

Зацікавленість аудиторії викликали перспективи нового районного устрою Одеської Області, зміни ролі ОДА та обласної ради в формуванні перспективного плану, а також новації бюджетного процесу 2020 року, окреслені в проекті Закону «Про Державний бюджет», що переданий до комітетів Верховної ради для першого читання.

Виконувачка обов’язків голови Тарутинської районної державної адміністрації, перший заступник голови Тарутинської районної державної адміністрації Олена Сілоч зазначила:

«Сьогодні навантаження на районний бюджет дуже велике – ми здійснюємо співфінансування ряду програм по охороні здоров’я, освіті, соціальному захисту тощо. В межах децентралізції влади в Україні сільським головам слід осмислити той факт, що з часом ряд повноважень, які сьогодні виконує район, перейде на рівень місцевого самоврядування, тому їм необхідно буде вивчати досвід існуючих ОТГ, набувати нових знань та компетенцій. Активна співпраця сільських рад Nарутинського району з Одеським ЦРМС Програми «U-LEAD з Європою» має не лише продовжуватися, а й ставати більш тісною та систематичною».


«Навчально-консультаційний візит експертів Центру дуже потрібний та своєчасний. Накопичилося багато запитань, система публічного управління та бюджетна система змінюються швидкими темпами… І в цих умовах володіння найбільш актуальною інформацією – це практична щоденна необхідність в нашій управлінській роботі», – зазначила керівник апарату райдержадміністрації Олександра Бардай.

Back To Top