skip to Main Content

Представники Знам’янської ОТГ вивчали особливості залучення громадян за допомогою електронної демократії

25 лютого у Знам’янській ОТГ відбулася консультація з питань залучення громадян, яку провела Євгенія Генова, радник Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Під час зустрічі її учасники – а це співробітники апарату ОТГ, депутати та активні мешканці – вивчали українське законодавство про електронне врядування та залучення громадян до прийняття рішень, успішні приклади зарубіжних країн, а також українських міст і об’єднаних громад, які вже використовують ці інструменти.

“Нам цікаво дізнатися, як це роблять інші ОТГ, а також обов’язково розкажемо про це нашим друзям, колегам, сусідам. У нас є чимало активних мешканців, але часто їм або нема часу розказати про свої ідеї представникам влади, або щось інше зупиняє. Якщо ми втілимо такі інструменти електронної демократії, як, наприклад, е-звернення або е-консультації, то стане простіше інформувати владу про наші плани і задуми.  А влада зможе нас вчасно інформувати про свої плани та радитися з нами”, – зазначила учасниця Діана Парамей.

Секретар Знам’янської сільради Олександр Ковалів зауважив, що громада має офіційний сайт, однак його роботу, так само як і присутність ОТГ у соціальних мережах слід посилити. Крім того, громада планує розпочати роботу над втіленням бюджету участі:

“Під час сьогоднішнього заходу ми дізналися чимало нового про вимоги законодавства та практику реалізації інструментів залучення громад в інших ОТГ. Тож, думаю, для нас це стане поштовхом до того, аби пришвидшити нашу роботу в цьому напрямку. Ми добре розуміємо, що прозорість дій влади, доступна інформація про її роботу та консультації з громадськістю щодо різних питань діє на зменшення конфліктів і непорозумінь”, – зазначив він.

Back To Top