skip to Main Content

Як правильно розпоряджатися землею громади і розробляти містобудівну документацію: представники ОТГ взяли участь у навчальному семінарі в Одесі

В Одеському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, 26-27 лютого відбувся дводенний семінар «Адаптація та приведення у відповідність до чинних законодавчих вимог документів з просторового планування. Володіння, користування та розпорядження землями ОТГ».

У перший день навчання представники ОТГ Одеської області отримали інформацію про законодавчі вимоги до містобудівної документації на місцевому рівні, про Стратегічну екологічну оцінку (СЕО) містобудівної документації, обговорилиь особливості планування і забудови територій та локальні проблеми просторового планування в ОТГ, а також становлення земельних правовідносин у державі і джерела повноважень органів місцевого самоврядування при упорядкуванні земельних правовідносин.

Темами навчання другого дня стали цивільно-правові угоди та процедура укладання, зміни та припинення дії договорів і припинення дії договорів оренди землі; організація та проведення контрольних заходів постійними комісіями рад з метою недопущення порушення прав громадян на землю. Крім того, представники ОТГ дізналися про нововведення законодавства щодо лісосмуг, обміну ділянками, земель колишніх КСП та судову практику у питаннях оренди землі та земельних правовідносин.

“Сьогодні перед органами місцевого самоврядування постають питання удосконалення механізму управління у сфері земельних відносин та просторового планування, чіткого і прозорого формування доходної частини місцевих бюджетів в частині плати за землю, перегляду договірних зобов’язань, інвентаризації та обліку земель та інше», – зазначила радник з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова. – Представники громад, беручи активну участь у обговоренні актуальних питань, під час семінару зазначали про складнощі, пов’язані з оформленням земельних документів, залученням до сплати земельного податку, легалізацією орендної плати за використання земель «одноосібників» тощо. Залучені до проведення семінару експерти зауважували, що не зважаючи на чисельні зміни, що вносяться до законодавчих актів, у зазначеній сфері ще залишається багато неврегульованих питань, що у багатьох випадках призводять до порушення прав та інтересів юридичних та фізичних осіб і судових спорів. В таких умовах посадовцям органів місцевого самоврядування особливо ретельно та зважено слід підходити до оформлення відповідних документів”.

 

Back To Top