skip to Main Content

Проведено семінар на тему «Бюджетний процес за програмно-цільовим методом»

Для бюджетних фахівців Одещини фінансовий липень-2021 видався особливо спекотним!
20 липня команда ULEAD з Європою в Одеській області Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe організувала черговий у цьогорічному навчальному циклі семінар «Бюджетний процес за програмно-цільовим методом», учасниками якого були представники місцевих фінансових органів з понад 40 громад Одещини.
Відкриваючи захід, керівниця Одеського РО Yulia Molodozhen зауважила, що «…в нинішніх умовах діяльності громад говорити окремо про бюджетування і про економічний розвиток недоцільно. Кожну бюджету програму, кожну копійку видатків слід розглядати винятково з позицій відповідності Стратегії, а сам програмно-цільовий бюджет має стати ресурсним джерелом для виконання стратегічних цілей».
Специфіка заходу полягала в тому, що інформацію з програмно-цільового бюджетування Олеся Голинська, радниця з питань муніципальних фінансів та управління, висвітлила з акцентом на нагальних потребах місцевих фінансових органів і головних розпорядників. Програма заходу включала актуальні для кожної громади питання документообігу в бюджетному процесі, а також:
  • схему взаємозв’язку документів стратегічного, програмного та бюджетного характеру;
  • позиції прийняття управлінських рішень на основі оцінки ефективності та стратегічних пріоритетів розвитку громад;
  • типові порушення у роботі з документами за ПЦМ та рекмендації з їх усунення.
Значну увагу приділили підготовці пронозу бюджету та пропозицій до його складання у розрізі бюджетних програм.
“Вже до 10 серпня головні розпорядники мають подати пропозиції до прогнозу по кожній бюджетній програмі (включаючи цілі державної політики та результативні показники), а до 15 серпня фінансові органи мають подати прогноз бюджету на розгляд виконкомів. Тому часу залишається обмаль. До того ж в цьому році ми вперше здійснюємо весь цикл середньострокового бюджетного прогнозування, в оперативному режимі освоюємо чергову, нову для більшості фахівців опцію програмно-цільового методу. Тому продовження розмови щодо порушених в ході семінару питань відбудеться в ході наших наступних консультацій”, – зазначила Олеся Голинська.
Back To Top