У четвер, 28 липня, Професор Ґеорґ Мільбрадт, спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань…
Радник Одеського ЦРМС: “Одеська область ризикує втратити можливість доступу до трьохсот мільйонів гривень з державного бюджету”
20 червня до порядку денного 23-ї сесії Одеської обласної ради не було включене питання «Про розроблення Стратегії розвитку Одеської області на період 2021-2027 років та Плану заходів 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Одеської області на період 2021-2027 років».
Як розповів Віктор Бондарук, радник з питань регіонального розвитку Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, це було б досить формальне рішення за умови його прийняття.
“Воно давало би підставу обласній державній адміністрації створити відповідну робочу групу та запустило би процес розробки проекту стратегії розвитку області на новий програмний період. За рішенням Кабінету Міністрів, регіони мають затвердити свої стратегічні документи на 2021-2027 роки до кінця цього року. Більшість областей України вже розпочали цей процес. Наслідки ж відсутності такого формального рішення для Одещини можуть бути доволі неформальні. Перш за все, відсутність орієнтирів у місцевої влади, адже ціла низка громад розробляють свої прогнозні документи саме на період до 2027 року. І, по-друге, суттєвий ризик неможливості використовувати кошти Державного фонду регіонального розвитку починаючи з 2021 року”, – зазначив радник.
За його словами, чинний порядок передбачає, що заявки до обласної комісії мають бути подані до 5 березня 2020 року, і кожна з них має містити посилання на технічне завдання з проекту регіонального розвитку чинної Стратегії розвитку області. Таким чином, Одеська область ризикує втратити можливість доступу до грошей державного бюджету на суму в кількасот мільйонів гривень. У 2019 році це понад 300 млн грн і, враховуючи щорічне зростання, у наступному році це близько 400 млн грн.

