16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Радник Одеського ЦРМС провела семінар для фінансистів Ізмаїльського району
19 квітня Олеся Голинська, радник з місцевих фінансів та бюджету Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, на запрошення начальника управління фінансів Ізмаїльської РДА провела семінар на тему «Ефективне управління бюджетними коштами».
Семінар відбувався на базі Ізмаїльської районної ради, в ньому взяли участь близько 80 представників фінансово-економічних та бухгалтерських служб, головних розпорядників районного, міського та близько 20 сільських бюджетів.
Для головних бухгалтерів сільських та селищного бюджетів такий семінар проводився вперше, оскільки на цьому рівні система бюджетування результативності запроваджується лише з 2019 року, але перші документи – бюджетні запити потрібно формувати вже починаючи з липня-серпня поточного року.
Експерт виступила з інтерактивними презентаційними повідомленнями за тематикою, пов’язаною з аспектами бюджетної децентралізації, формуванням бюджетних запитів на 2019-2021 бюджетні роки, положеннями щодо аудиту ефективності бюджетних видатків. Розглянуто та приведено ряд практичних прикладів оцінки ефективності бюджетних програм. Значна увага приділена вітчизняній нормативній базі щодо запобігання бюджетних правопорушень.
Експерт відповіла на велику кількість запитань та надала ряд фахових коментарів. Досить цікаві запитання виникали стосовно нових положень фінансування медичних, освітніх закладів, а також програм капітального спрямування що виконуються головними розпорядниками в цій сфері. З’явилась думка щодо необхідності спрощення методики оцінки ефективності та автоматизації її процесів на державному рівні.
Начальник управління фінансів Марина Стоілова у своєму вступному слові зазначила, що саме у такому форматі учасники заходу – головні розпорядники, бухгалтери та фінансисти Ізмаїльського району – мають найкращу нагоду поставити та вільно обговорити ряд важливих питань фінансово-бюджетної діяльності підвідомчих бюджетних установ, а також важливі питання сучасного етапу бюджетної децентралізації.
За результатами семінару учасники висловили спільну думку про необхідність поглиблення співпраці фінансистів району із Одеським ЦРМС, оскільки саме в процесі прямого фахового спілкування постають нові питання та з’являються нові завдання, які можна вирішити лише спільними зусиллями.



