16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Радник Одеського ЦРМС взяв участь у навчальному візиті до Вінницької області
17-19 квітня Віктор Бондарук, радник Одеського Центру розвитку місцевого саморядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, взяв участь у навчальному візиті представників відокремлених підрозділів ЦРМС до Вінницької області.
Під час візиту до Северинівської ОТГ Вінницької області було продемонстровано досягнення громади у реалізації проектів.
Так, до Державного фонду регіонального розвитку громада направляє не лише проекти, які передбачають ремонт соціальних закладів і доріг, а й такі, що сприяють розвитку ОТГ. Наприклад, останні два проекти, які були виграні, – це закупівля тракторів та вирощування енергетичної верби.
ОТГ також активна у залученні грантових коштів. Учасники візиту побачили вже реалізований грантовий проект з будівництва котельної на дровах та встановлення теплових насосів для обігріву амбулаторії.
Створено в ОТГ і Центр надання адміністративних послуг, який щодня відвідуть 30-40 мешканців громади. Крім того, час від час до нього приїздять навіть мешканці сіл, які не є у складі ОТГ, адже отримувати послуги тут зручно та швидко. ЦНАП був відкритий у рамках програми “ULEAD з Європою”.
У другий день навчання відбувся візит до однієї з найуспішніших ОТГ – Барської міської. Учасники відвідали ПАТ ‘Барський машинобудівний завод’, що виробляє обладнання для харчової промисловості (76 видів), газові, електричні та твердопаливні котли. 80%продукції цього підприємства направляється за кордон. Серед цікавого обладнання – сміттєсортувальні станції “під ключ”. Крім того, підприємство може розробити проект, побудувати приміщення, підвести всі комунікації, тобто надає й супутні, але дуже важливі та затратні послуги.


