16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Радник Одеського ЦРМС провела тренінг, присвячений питанням планування і використання місцевих бюджетів
У конференц-залі готелю «Прем’єр-Женева» (м. Одеса) 12 жовтня відбувся тренінг з актуальних питань функціонування виконавчих органів ОТГ на тему: «Планування та використання місцевих бюджетів», який провела радник Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Олеся Голинська. Захід відбувся на численні прохання представників місцевих фінансових органів ОТГ області. Його важливість підкреслена тим, що саме в цей період, згідно з бюджетним календарем, проводяться розрахунки плану доходів та видатків громад, а головні розпорядники формують свою майбутню мережу та бюджетні запити на 2018-2020 роки.
У ході тренінгу розглянуто новації, що увійшли до проекту закону про Держбюджет-2018, зареєстрованого 15 вересня 2017 року за №7000, а також зміни у нормативному забезпеченні щодо планування бюджетних програм. Особлива увага була приділена позиціям документообігу, що викликали запитання у ході виїзних інформаційно-консультативних зустрічей, проведених радниками Одеського ВП ЦРМС у вересні-жовтні цього року.
Проведено аналіз бюджетних документів, розглянуто їх найбільш проблемні позиції. Зокрема, це актуальні практичні питання щодо повноти змісту рішення сесій про затвердження бюджету, додатків до нього, внесення змін до доходної та видаткової частин місцевого бюджету, а також координації місцевих фінансових органів з головними розпорядниками, розпорядниками нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів.
Тренінг проходив у режимі живого спілкування, учасники були активними, створювали доброзичливе фахове середовище, ставили багато запитань, а також розповідали про власний досвід становлення фінансово-економічної роботи в громадах.
«Законодавство розвивається дуже швидко, формується нова структура, з’являються нові вимоги – і в нас повсякчас виникає маса нетипових ситуацій, які потребують негайної відповіді. Сьогоднішній захід – це не лише можливість фінансистам громад тісно познайомитись між собою, а й велика практична користь, адже ми почули не лише відповіді на всі свої питання а й багато нового. На робочому місці, у повсякденній поточній роботі, до новацій часто «не доходять руки», – розповіла Ольга Семенівна Войтович, начальник фінансового сектору відділу бух обліку Коноплянської ОТГ Іванівського району.
Наприкінці тренінгу всі учасники звернулися до тренера та директора Центру з колективним проханням провести в листопаді другий тренінг такого ж типу, а також відразу окреслили коло порядку денного майбутньої зустрічі.






