16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Радник Одеського ЦРМС роз’яснила жителям райцентру процедуру об’єднання громад
Оксана Гуненкова, радник з питань децентралізації Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, 29 травня відвідала смт Миколаївка Одеської області з метою надання консультацій та роз’яснень представникам місцевого самоврядування та іншим громадянам з питань добровільного об’єднання громад.
У Миколаївці найближчим часом мають відбутись громадські слухання про об’єднання з іншими громадами, розташованими навколо цього районного центру. Тому перед прийняттям важливого рішення люди попросили надати їм більше інформації про особливості таких процесів, їх переваги та можливі ризики. Зазначена зустріч відбулася у районному будинку культури на запрошення Миколаївської селищної ради.

Крім питань з алгоритму проведення добровільного об’єднання, формування представницьких органів громади, особливостей фінансування, управління та розвитку наявної інфраструктури, учасників зустрічі також цікавили приклади організації роботи у старостинських округах та перспективи щодо впровадження наступного етапу реформ. Зокрем, розглядали питання щодо укрупнення районів та розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та державної влади.

«Призначення та функції оновлених місцевих державних адміністрацій мають повністю змінитись з урахуванням максимальної передачі повноважень об’єднаним громадам, – зазначила радник Центру Оксана Гуненкова. – І сьогодні урядом доведено завдання усім міністерствам та центральним органам виконавчої влади до кінця цього року розробити пропозиції щодо оптимізації повноважень цих органів та їх територіальних підрозділів з урахуванням процесів децентралізації».

