16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Радник Одеського ЦРМС та освітяни з громад взяли участь у всеукраїнській педагогічній конференції
21 серпня радник з питань децентралізації Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Оксана Гуненкова разом з освітянами з об’єднаних територіальних громад Одеської області взяли участь у всеукраїнській серпневій конференції «Нова українська школа: старт реформи, участь громад».
З початком освітньої реформи та з прийдешнім навчальним роком учасників конференції привітали Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі та інші поважні гості.
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у своєму виступі розкрила особливості розпочатої реформи освіти. Вона також зауважила, що незважаючи на те, що урядом у 2018 році було виділено чималі гроші для всіх навчальних закладів на облаштування нових умов для навчання першокласників, далеко не всі області своєчасно ці кошти змогли освоїти, а перше вересня – вже на порозі.
Володимир Гройсман запевнив, що і надалі урядом будуть вживатись заходи з підтримки та фінансування реформи в освіті. Особливо він наголосив на необхідності будівництва та капітальних ремонтів дитячих садочків для охоплення всіх дітей дошкільною освітою. Зауважив також про необхідність посилення контролю за своєчасним використанням коштів, що спрямовуються на впровадження реформ.
Під час конференції також розглядались питання децентралізації у сфері освіти, підвищення кваліфікації вчителів та якості надання освітніх послуг, пілотування Нової української школи, впровадження інклюзивної освіти, особливостей бюджетування та багато інших питань.




