16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Радник з юридичних питань ОЦРМС взяла участь у громадських слуханнях в селищі Усатове Нерубайської сільської ради з питання створення ОТГ
14 серпня радник з юридичних питань Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», взяла участь в громадських слуханнях, що проводились в селищі Усатове Нерубайської сільської ради Біляївського району з питання створення об’єднаної територіальної громади с. Нерубайське та с. Холодна Балка Біляївського району Одеської області.
На початку заходу радник з юридичних питань Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Анастасія Бойко виступила перед мешканцями селища Усатове з презентацією на тему реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, що триває в Україні, розповіла про переваги децентралізації для громад, зміни в системі управління та фінансування після об’єднання, а також про успіхи, яких досягли ОТГ Одеської області, що вже об’єдналися.
В ході зустрічі у мешканців селища Усатове виникали питання, зокрема, як зміняться органи управління в громаді після об’єднання, як будуть відбуватись вибори в новостворену об’єднану територіальну громаду, як будуть надаватись адміністративні послуги в населених пунктах, які не є центром громади, тощо.
«Статус органу місцевого самоврядування не зміниться після об’єднання, як була Нерубайська сільська рада так вона і залишиться, тільки ті сільські ради, що приєднаються, реорганізуються шляхом злиття, також ОТГ будуть передані більш широкі повноваження та більші фінансові ресурси» – зазначила радниця з юридичних питань Бойко Анастасія.
По результатах громадських слухань було проведено голосування, позиції мешканців розділилися, але більшість проголосувало за об’єднання.
Голова Нерубайської сільської ради Василь Юрківський та мешканці селища Усатове подякували представниці Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування за фахові роз’яснення з питань децентралізації, а також за підтримку громади на шляху до об’єднання та висловили сподівання на подальшу співпрацю.



