skip to Main Content

Радники Одеського РО провели онлайн консультацію для громад про особливості законодавства на період карантинних заходів

Фінансовим, організаційним та кадровим питанням діяльності ОТГ Одеської області була присвячена чергова онлайн консультація 15 травня, яку провели представники Одеського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” для 25 працівників місцевого самоврядування з 13 об’єднаних громад.

Радниці Одеського РО Олеся Голинська та Оксана Гуненкова допомагали розібратись у питаннях діяльності органів місцевого самоврядування, пов’язаних зі змінами в законодавстві, зокрема у зв’язку з поширенням COVID-19.

Учасники обговорили:
– особливості регуляторної політики щодо прийняття у 2020 році рішень про встановлення місцевих податків і зборів;
– можливості продовження дистанційної роботи та гнучкого графіку роботи;
– використання відпусток без збереження заробітної плати;
– відповідне табелювання працівників;
– працевлаштування за строковим трудовим договором;
– запровадження внутрішнього аудиту,
– організацію роботи із надання соціальних послуг.

Олеся Голинська роз’яснила особливості та приклади запровадження бюджету участі як інструменту залучення активних мешканців громад до формування пріоритетних напрямків розподілу частини бюджетних коштів. Також торкнулись змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції.

Як зазначила Оксана Гуненкова, багато питань виникає при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування державних службовців, зокрема щодо співвідношення рангів. Також кадровиків цікавили зміни до порядку проведення перевірок з питань очищення влади, питання формування кадрового резерву тощо.

Під час заходу керівниця регіонального офісу Юлія Молодожен надала роз’яснення щодо можливості для ОТГ отримати благодійну медичну допомогу.

Back To Top