skip to Main Content

Радники Одеського ЦРМС провели консультацію для потенційної Великоплосківської ОТГ

У понеділок, 2 квітня, до офісу Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України,  завітали представники перспективної Великоплосківської об’єднаної громади Великомихайлівського району. Метою візиту була консультація з питань розрахунку фінансової спроможності громади, що може до кінця 2018 року утворитися шляхом об’єднання Великоплосківської, Тростянецької, Слов’яносербської та Новосавицької сільських рад.

За попередніми розрахунками, проведеними спільно Олесею Голинською, радником з питань управління місцевими фінансами ОЦРМС, та Ольгою Устріцькою, начальником районного фінансового управління, майбутня громада має досить непогані перспективи: кількість населення – 5113 осіб, власні доходи на одного мешканця – 2048 грн, капітальні видатки – 1200 грн на одного мешканця, видатки на майбутню структуру апарату – не більше 20% від обсягу власних видатків.

1

Найбільш позитивним є те, що за рівнем ПДФО майбутня громада може увійти до переліку бюджетів-реверсників (нині єдиною такою громадою на Одещині є Біляївська ОТГ). Інфраструктура перспективної громади також відповідає сучасним вимогам функціонування ОТГ.

В ході зустрічі експерт з питань децентралізації Оксана Гуненкова провела консультацію для голови Слов’яносербської сільської ради Івана Батуріна щодо процесу ініціювання, погодження та громадського обговорення добровільного об’єднання.

Back To Top