16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Радники Одеського ЦРМС провели семінар для представників місцевого самоврядування Кодимщини
15 червня у Кодимському районі відбувся семінар для представників райдержадміністрації, структурних підрозділів апарату районної ради, сільських голів та бухгалтерів сільських рад, який провели радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Оксана Гуненкова та Олеся Голинська.
Семінар було присвячено висвітленню переваг добровільного об’єднання громад, бюджетної децентралізації, секторальних реформ, що проходять нині в Україні. Також обговорювались практичні аспекти роботи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, бюджетної дисципліни та відповідальності за ефективне витрачання бюджетних коштів.
На сьогодні в Кодимському районі, на жаль, не створено жодної ОТГ, але дискусія точиться навкруги двох варіантів: об’єднання за принципом «один район – одна громада» та у форматі двох громад: Кодимська та Слобідська.
Основні запитання сільських голів були зосереджені на фінансово-економічних перевагах добровільного об’єднання, порядку його ініціювання та обговорення. Відкриваючи семінар, голова Кодимської районної державної адміністрації Геннадій Гладенький зазначив виняткову важливість обговорюваних питань – адже ініціативи, які з’являються в окремих селах району щодо об’єднання, на жаль, не мають документально-нормативного оформлення, а варіанти такого об’єднання не підтверджені фінансовими та соціально-економічними показниками, що обґрунтовували б прогнозну доцільність подальшої співпраці в цьому напрямку.




