skip to Main Content

Радники Одеського ЦРМС провели семінар з приводу об’єднання громад у Миколаївському районі

18 червня у смт Миколаївка відбувся семінар з актуальних питань реформи децентралізації влади в Україні та добровільного об’єднання громад, який провели радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України Оксана Гуненкова та Олеся Голинська.

Зустріч, в якій брали участь близько 60 представників райдержадміністрації, апарату районної ради, органів місцевого самоврядування, розпорядників бюджетних коштів селищного, районного та сільських бюджетів,
було присвячено тематичним аспектам ініціювання та організації процесу обговорення добровільного об’єднаня перспективних громад Миколаївського району, зокрема, Андрієво-Іванівської та Миколаївської.

м

Обговорювались також питання бюджетної децентралізації, планування бюджету громад на 2019 – 2021 роки, державної фінансової підтримки та її видів. Значна увага приділена порядку розрахунку фінансової спроможності майбутніх громад.

Заступник голови районної ради Світлана Рош зауважила, що робота щодо формування ОТГ у районі має активізуватися, адже до кінця року перед органами місцевого самоврядування стоять ряд непростих управлінських завдань, зокрема, щодо реорганізації, формування структури, переходу сільських бюджетів на програмно-цільовий метод тощо.

м3

Учасники задавали запитання, пов’язані з правильністю формування структури майбутніх органів управління та відповідності їй штатного розпису; роботи з крупними платниками податків, тимчасового (до прийняття на баланс) порядку передачі району міжбюджетних трансфертів на утримання закладів освіти, та культури. Значне зацікавлення у ході семінару викликали позиції з передачі земель, переліку повноважень, формування старостинських округів, оформлення документації для отримання висновку ОДА щодо законності об’єднання.

Back To Top