skip to Main Content

Радники Одеського ЦРМС розповіли фінансистам новостворених ОТГ про планування і використання місцевих бюджетів

У конференц-залі готелю «Александровський» (м. Одеса)  17 жовтня відбувся тренінг з актуальних питань функціонування виконавчих органів ОТГ за компонентом «Планування та використання місцевих бюджетів», який провели радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Олеся Голинська та Оксана Гуненкова.

Важливість заходу визначена тим, що 11 громад Одещини 29 жовтня виходять на перші вибори. Тому перед їх бухгалтерськими та фінансово-економічними службами постають ряд нових, не притаманних їм раніше завдань. Тепер до їх звичної роботи з бухобліку господарських операцій додається фінансове планування, прогнозування, робота з аналітикою, ведення нових одиниць документообігу.

DSC00360

У першій частині тренінгу обговорювались питання функціонування головних розпорядників та обслуговування місцевих бюджетів громад, що реорганізуються у окремих форматах, адже це буде тривати до кінця 2017 р.

DSC00369

Основна частина тренінгу була присвячена входженню громад  у новий бюджетний процес, варіантам формування місцевих фінансових органів, координації з Державною казначейською службою, обласним фіндепартаментом,  іншими територіальними підрозділами виконавчої влади. Розглядалися питання нової структури виконавчих органів, формування мережі розпорядників та одержувачів коштів місцевого бюджету, а також позиції нормативного забезпечення прийняття рішень про їх затвердження.

В ході тренінгу задано багато запитань. Ті, які викликали найбільший інтерес, були розглянуті у розширеному форматі, з наведенням прикладів, інструктивних положень, відомчих розпорядчих документів.

DSC00378

На тренінгу крім бухгалтерів, виявивши додаткову ініціативу, були присутні деякі сільські голови. Так, голова Знам’янської сільської ради Іванівського району (у перспективі – центру однойменної ОТГ) Іван Васильович Войников зазначив:

«Ми бачимо, що все це дуже серйозні речі. Крім того, що нам держава передає досить багато коштів та повноважень, наша відповідальність після формування ОТГ дійсно збільшується чи не втричі. Ми повинні бути готові не лише до самостійного прийняття фінансових рішень, а й до контролю їх законності, до оцінки ефективності витрат кожної бюджетної копійки…».

Планується, що Одеським ЦРМС серія тренінгів з підготовки працівників новостворених бухгалтерських та фінансово-економічних служб буде продовжена в подальшому та набуде характеру послідовних за змістом навчальних модулів.

DSC00386

Back To Top