У четвер, 28 липня, Професор Ґеорґ Мільбрадт, спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань…
Ренійська МТГ і Новоборисівська ОТГ розпочали роботу над створенням стратегій розвитку
На Одещиніі Ренійська міська територіальна громада і Новоборисівська об’єднана територіальна громада розпочали роботу над створенням стратегій розвитку за підтримки Програми
ULEAD з Європою / ULEAD with Europe
15-16 грудня для 12 територіальних громад південних областей України – Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської і Херсонської – проходить дводенний онлайн-семінар «Діяльність робочої групи з розробки проєкту стратегії розвитку громади. Порядок проведення першого засідання».
Нагадаємо, що за умовами конкурсу Програми “U-LEAD з Європою” у кожній області було обрано по дві громади-переможниці, тож тепер шість регіональних офісів Південного ХАБу Програми мають можливість допомогти дванадцятьом громадам.
“Упродовж наступного року ці громади можуть посилити свою спроможність завдяки розробці стратегій розвитку у співпраці з найкращими експертами Програми з питань стратегічного планування. Хочу відзначити, що наша Програма має великий досвід допомоги громадам в умовах карантину. Тому, навіть не зважаючи на локдаун, яким розпочнеться наступний 2021 рік, силами наших регіональних офісів та експертів ми допоможемо створити максимально комфортні умови вашим командам для роботи над стратегіями розвитку. Звичайно, наша допомога буде менторською, яка спрямує ваші команди у відповідне русло, бо основну роботу щодо збору інформації, опитувань, формування аналітичної бази даних, пріоритетів розвитку тощо громади мають виконати самостійно. Адже саме так можна розробити Стратегію, яка стає свідомою частиною життєвого простору громади і планів її розвитку. Тож бажаю усім робочим групам громад-переможниць наполегливості та оптимізму – це так необхідно зараз”, – привітав учасників семінару менеджер Південного ХАБу Програми “U-LEAD з Європою” Ярослав Перепадя.
Зазначимо, що контрактовані Програмою для відібраних громад експерти – Віктор Бондарук та Денис Абрамов – будуть супроводжувати кожен етап написання Стратегій розвитку упродовж 2021 року, а підготовлені стратегії будуть ухвалені на сесіях рад не пізніше жовтня наступного року.
Під час першого дня семінару експерти Програми
- поінформували учасників про можливості Програми «U LEAD з Європою» для підтримки громад у розробці стратегій місцевого розвитку;
- ознайомили представників громад з ключовими принципами, нормативною базовою та методологією процесу стратегічного планування;
- надали детальну інформацію щодо порядку проведення у громадах першого засідання робочої групи з розробки проєкту стратегії місцевого розвитку.
Участь у заході також взяли представники громад, які вже мають стратегії розвитку, підготовлені за сприяння експертів Програми, які поділилися досвідом та практикою впровадження стратегій у своїх громадах.
“Ми маємо думати про свої громади і якими ми залишимо їх своїм нащадкам, а для цього потрібно думати на багато років вперед і мислити стратегічно. Тому врахуйте це під час роботи над документом”, – зауважив Віктор Бондарук, експерт Програми.









