16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Семінар у Березівці: “Час діяти, аби не зашкодити мешканцям своїх сіл через власну бездіяльність”
Радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Оксана Гуненкова та Олеся Голинська 27 квітня відвідали Березівку Одеської області.
Вони побували на сесії районної ради, присвяченій питанням передачі зі спільної власності громад Березівського району у власність Березівської ОТГ об’єктів соціально-культурної сфери – ЗОШ, сільських бібліотек, будинків культури. Передача цих закладів здійснюється з метою набрання повноважень об’єднаною громадою а також з метою набуття права повнофункціонального управління їх діяльністю.
Відразу ж по закінченню сесії відбулась цікава подія: учні Березівської ЗОШ №1 прийшли до депутатів із проханням провести благочинну акцію зі збору коштів на закупівлю обладнання для роледрому, що будується міськрадою для місцевих дітей. Радники Одеського ЦРМС також взяли в ній участь. Школярами у той день було зібрано 2100 грн, цього досить для придбання необхідних спеціальних пристосувань, вони зроблять зайняття ролінгом більш безпечним.
У той же день радники Центру провели навчальний семінар для депутатського корпусу, сільських голів, представників сільських рад, місцевих фінансових органів та бухгалтерій сільських рад. У Березівському районі сьогодні вже функціонують три громади – Новокалчевська та Розквітівська, які є «піонерами» процесу добровільного об’єднання, вони створені у 2016 році, та Березівська ОТГ, яка приєдналася до них у 2017 році. Тому тематика семінару в основному стосувалася питань приєднання 13 сільських рад, які залишаються нині поза процесом добровільного об’єднання у районі. Учасників, зокрема, цікавили проблеми процедур приєднання, довиборів, використання інфраструктурної субвенції, порядку формування доходів та їх розподілу для сільських населених пунктів, що увійдуть до складу ОТГ; увага була зосереджена на питаннях повноважень старост, їх функціоналі та дієвості впливу на вирішення місцевих проблем.
За результатами семінару учасники одержали відповіді на численні запитання, радники ОЦРМС пояснили та аргументували з точки зору законодавства всі моменти, які викликають сумніви сільських голів щодо приєднання до вже існуючих ОТГ Березівського району. На думку учасників семінару, висловленою одним із депутатів, «децентралізація нікого не чекає, час йде вперед, треба думати та діяти, аби не втратити цього часу та не зашкодити мешканцям своїх сіл через власну бездіяльність».






