skip to Main Content

Триває робота над Стратегією Куяльницької громади

4 квітня за сприяння Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, у приміщенні медіа-центру Куяльницької ОТГ пройшло третє засідання Робочої групи з розробки Стратегії розвитку громади на період 2019-2027 роки. У ньому взяли участь заступник сільського голови Софія Ходюк, радник Одеського ЦРМС Віктор Бондарук, старости, інші посадовці громади та члени робочої групи.

Практично увесь час був присвячений формуванню переліку проектних ідей, які громада планує реалізовувати протягом майбутніх 8 років у контексті досягнення стратегічних цілей. Суттєвим підґрунтям стало змістовне та якісне проведення минулого засідання, де були сформульовані завдання до кожного з трьох пріоритетних напрямків.

Проекти та заходи до плану реалізації майбутньої стратегії формувались з урахуванням того, що Куяльницька громада як суто сільська має свої особливості, використовує переваги та мінімізує слабкі сторони.

Створення нових підприємств переробної та промисловості, залучення інвестицій у нові об’єкти альтернативної енергетики, енергоефективність комунальних будівель, благоустрій і безпека, – все, що дуже потребує громада і що має змінити її «обличчя». Не залишились без уваги також питання якісної освіти, медичного обслуговування, культурна складова та створення умов для заняття спортом.

Найскладніше проходила робота над формуванням проектних ідей з розвитку сільського туризму. Громада має беззаперечний потенціал для цього виду підприємництва, але сам стан галузі знаходиться у початковому стані, місцевий бізнес не має досвіду такої діяльності, не сформований попит на туристичні послуги у місцевих мешканців. На першому етапі заплановано сформувати один туристичний маршрут «вихідного дня», перевірити його шляхом тестової поїздки та запропонувати жителям громади.

«На ближчу перспективу ми сформували перелік заходів, які спрямовані, переважно, на відновлення інфраструктури, покращення якості освітніх та медичних послуг, а також на безпекові питання. Поряд з цим будемо працювати над покращенням інвестиційного клімату та розвитком малого бізнесу громади», – заступник Куяльницького сільського голови Софія Ходюк.

Back To Top