skip to Main Content

Представники Одеського ЦРМС провели зустріч з жителями Новоселівки Кілійського району

3 квітня представники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, провели консультаційну зустріч з мешканцями Новоселівської громади Кілійського району. Під час зустрічі обговорювали питання поточного стану та перспектив реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також можливостей, що відкриваються перед місцевим самоврядуванням внаслідок процесів децентралізації.

Новоселівська громада отримала пропозицію про об’єднання від Приозерненської сільської ради. Але перш ніж прийняти таке важливе рішення, новоселівці прагнули отримати інформацію про особливості розвитку об’єднаних громад та умови, що на нього впливають, які ресурси вони отримають та чи вистачить їх на утримання власної інфраструктури тощо.

   

«Об’єднані громади дуже уважно, по-господарськи, починають придивлятись до усіх своїх ресурсів та шукати можливі резерви їх наповнення, у тому числі, за рахунок детінізації заробітної плати та інвентаризації земель», – зауважила директор Центру Юлія Молодожен.

У свою чергу радник з питань децентралізації Оксана Гуненкова поінформувала присутніх про особливості процедури об’єднання та приєднання, а також про повноваження, які отримують ОТГ та підходи до формування їх виконавчих органів.

Представники сіл Приозерне та Фурманівка, що взяли участь у зустрічі, розповіли про своє бачення переваг об’єднання громад навколо озера Китай та запропонували налагодити плідну взаємодію заради подальшого спільного розвитку.

Back To Top