16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
ЦРМС провів семінар з питань децентралізації у Саврані
У середу, 15 лютого, директор ЦРМС Юлія Молодожен, а також експерт з адміністративних послуг проекту USAID Оксана Гуненков і докторант ОРІДУ НАДУ при Президентові України Олеся Голинськапровели семінар з питань децентралізації у Савранському районі.
Захід відбувся за участі голови районної ради Олександра Хапатнюковського, голови районної державної адміністрації Віталія Свічинського, представників апарату райдержадміністрації, районної ради, депутатів усіх рівнів, голів сіл та селища, працівників соціальної сфери, активістів громад району.

Використовуючи мультимедійну презентацію, доповідачі детально поінформували учасників зустрічі про цілі і завдання реформи децентралізації, зазначивши, що реформа децентралізації – одна з ключових реформ, що нині впроваджується в Україні. Важливим чинником успішної реалізації реформи є широка підтримка з боку громадськості, яка формується через активну роз’яснювальну роботу у взаємодії всіх зацікавлених сторін. Сьогодні вкрай потрібно привернути увагу населення до змісту реформ, у простій формі розповісти людям про переваги, які вони отримають від об’єднання громад, передачі повноважень та ресурсів від державних органів влади органам місцевого самоврядування.

Під час семінару слухачі мали змогу задати питання та отримати ґрунтовні відповіді на питання – що таке «спроможна громада», хто може ініціювати об’єднання громад, які переваги мають добровільно об’єднані громади та ряд інших важливих відповідей. Зокрема, було акцентовано увагу на питаннях об’єднання територіальних громад в сільській місцевості, надано роз’яснення щодо функціонування об’єктів соціальної інфраструктури в об’єднаних громадах, повноважень старост та функцій новоутворених органів влади.

Під час семінару відбувся конструктивний діалог між доповідачами та учасниками семінару. Активно включилися в обговорення реформи децентралізації голова районної ради Олекасндр Хапатнюковський, голова районної державної адміністрації Віталій Свічинський, голова Концебівської сільської ради Тітієвський О.М., депутатт районної ради Поліщук Л.Ю., депутат селищної ради Володимир Довбня, головний лікар районного центру ПМСД Світлана Юрченко. У ході дискусії акцентувалася увага на перевагах добровільного об’єднання територіальних громад та питання, з якими зустрінуться новостворені громади.
Підсумовуючи почуте і побачене на семінарі, голова районної ради Олександр Хапатнюковський від імені всіх присутніх щиро подякував доповідачам за цікаве навчання, ґрунтовні відповіді і побажав плідної праці на благо нашої держави.
Використано інформацію та фото Савранської районної ради

