skip to Main Content

У Коноплянській ОТГ обговорили можливість провести фестиваль промислової коноплі

У Коноплянській ОТГ Іванівського району на Одещині 29 січня за участю радників та директора Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбулося обговорення можливого проведення фестивалю промислової коноплі на території громади у цьому році.

Під час виїзної консультації радників ОЦРМС її учасники обговорили необхідність розвитку подієвого та “зеленого” туризму у громаді, мешканці якої задіяні лише у сільському господарстві, хоча ОТГ має перспективи розвитку переробної промисловості та туризму.

“Сьогодні стоїть питання, як громаді потужно заявити про себе на всю область, а в найкращому варіанті, – на всю Україну. Як зробити так, аби кардинально змінити імідж Коноплянської ОТГ, вдало використати її історію і традиції та сучасні підходи. Світ розвивається бурхливо і різноманітно, нашому селу час долучатися до цих тенденцій, руйнувати уявлення про сільську відсталість та одноманітність. Сьогодні молодь втікає з сіл не лише через погані дороги чи не відремонтований вчасно дитсадок. Людям потрібні робочі місця і цікаве життя. Спитайте молодих людей, і вони не на останнє місце серед недоліків сіл назвуть нудне, нецікаве життя, в якому відсутні оригінальні події із залученням громадян”, – зазначила директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен.

Про вирощування промислових конопель в Україні, виготовлення різноманітної продукції та концепції конопляних фестивалів у країнах світу та в Україні розповіла радник з питань комунікації Євгенія Генова:

“На сьогодні з промислових конопель виготовляють одяг, взуття, продукти харчування, косметику, корм для тварин тощо. Фестивалі промислових конопель вже відбулися в Сумській області та місті Глухів. Тобто є вже певні напрацювання колег з інших областей і є сільська громада, яка має як земельні ділянки для вирощування конопель, так і історичні традиції – недаремно ж село має таку назву. Чому б не скористатися цими та іншими перевагами і не започаткувати цікаву подію цього року, коли відзначатиметься сторіччя утворення Коноплянського виконкому?” – запропонувала вона.

Радник з регіонального розвитку Віктор Бондарук запропонував один з варіантів концепції фестивалю та пояснив, якими мають бути перші кроки громади, якщо буде ухвалено рішення про організацію такого заходу.

Наразі ж питання, чи бути в Одеській області першому фестивалю промислових конопель, має вирішити місцева громада.

Нагадаємо, що перші вибори у Коноплянській ОТГ відбулися 18 грудня 2016 року. Громада об’єднала три сільські ради, а чисельність населення становить п’ять тисяч осіб.

Back To Top