16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
У Кулевчі Саратського району обговорили можливість створення об’єднаної громади
17 липня Оксана Гуненкова, радник з питань децентралізації Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відвідала село Кулевча Саратського району Одеської області з метою надання консультацій та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань децентралізації, ознайомлення з інфраструктурою села. У зустрічі взяли участь Кулевчанський, Сергіївський та Розівський сільські голови, посадові особи і депутати Кулевчанської сільської ради, представники місцевого бізнесу, громадські активісти.
Під час заходу обговорювали суть децентралізаційних змін, що відбуваються в Україні, та участь громад у цих процесах, поточний стан та перспективи реформування місцевого самоврядування, особливості функціонування ОТГ тощо. Учасники висловлювали свою думку щодо готовності розпочати процес об’єднання громад.
«В принципі, ми готові до створення ОТГ, якщо таке бажання висловлять суміжні з нами громади», – зазначив Кулевчанський сільський голова Михайло Попов.
На сьогоднішній день в Саратському районі не створено жодної об’єднаної громади. Село Кулевча зазначене у Переліку рекомендаційних перспективних адміністративних центрів спроможних територіальних громад, визначених Мінрегіоном України відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад. Його інфраструктура, кількість населення, географічне розташування, економічний потенціал, громади, що його оточують, свідчать про можливості створення спроможної Кулевчанської ОТГ. Та Оксана Гуненкова навела приклади втрачених можливостей як щодо отримання інфраструктурної субвенції з державного бюджету, так і взагалі можливостей щодо створення попередньо запланованої ОТГ. Оскільки поки діє визначена законом добровільність, громади з попередньо прорахованої спеціалістами конфігурації можуть взяти участь в об’єднанні з іншими суміжними громадами, створюючи інші конфігурації ОТГ.
Крім цього, радник центру розповіла про переваги функціонування ОТГ, про надання Одеським ЦРМС допомоги щодо прорахування фінансової спроможності перспективних ОТГ та зауважила на невідворотності реформ.
Разом з тим, деякі депутати Кулевчанської сільської ради, Розівський сільський голова Лариса Отян і Сергіївський сільський голова Людмила Тимохіна, посилаючись на думку мешканців своїх громад, висловили неготовність до об’єднання та бажання залишити поки що все «як є».




