skip to Main Content

У Любашівці відбувся організований експертами Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування семінар з питань децентралізації

Експерти Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування спільно з фахівцями управління підвищення кваліфікації кадрів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України 3 жовтня провели виїзний одноденний семінар у смт Любашівці для посадових осіб органів місцевого самоврядування Любашівського району та державних службовців Любашівської районної державної адміністрації.

Експерти Центру Леся Голинська та Оксана Гуненкова запропонували для обговорення питання бюджетної децентралізації та фінансової дисципліни, динаміки процесів об’єднання громад та децентралізації повноважень у сферах освіти, охорони здоров’я та адміністративних послуг.

20171002090330

На теперішній час в усіх громадах району активно розглядаються варіанти добровільного об’єднання. В окремих місцевих радах вже розпочато процедуру створення ОТГ, інші ще розглядають можливі конфігурації об’єднання з урахуванням наявної інфраструктури, фінансових та інших ресурсів. Тому запропонована експертами тематика викликала жваве обговорення як щодо нагальних проблем в процесах децентралізації, так і стосовно перспектив подальшого реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. 20171002110718

Зокрема, у зв’язку з тим, що найближчим часом очікується створення об’єднаних громад, які зможуть охопити всю територію Любашівського району, учасники семінару цікавились питаннями умов подальшого функціонування районних державних адміністрацій та районних рад; передачі окремих повноважень від цих органів до ОТГ; контролю за правильністю прийняття рішень органами місцевого самоврядування; організації роботи територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в об’єднаних громадах; пошуку ресурсів для наповнення бюджетів громад та інші.

image-0-02-05-6350db4ac16b75a771b933c94ca2143b4d70dd71c7d56ecc31f89b6e5613c2d5-V

Голова Любашівської райдержадміністрації Віталій Лабуш та голова Любашівської районної ради Сергій Паровик відзначили актуальність та користь проведеного  семінару та подякували від імені усіх учасників його організаторам та експертам за надані ґрунтовні роз’яснення з важливих питань.

20171002110836

 

Back To Top