skip to Main Content

У Мологівській ОТГ відбувся виїзний семінар Одеського ЦРМС

Радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, 22 грудня провели виїзний семінар у Мологівській об’єднаній територіальній громаді Білгород-Дністровського району з метою надання методичної допомоги з питань організації проведення першої сесії новообраної ради та початку реорганізації відповідних сільських рад.

Зазначимо, що 24 грудня відбудуться перші вибори депутатів та сільського голови Мологівської ОТГ, до якої увійшли Мологівська, Випасненська та Андрївська сільські ради. Особливості об’єднаних громад, що йдуть на перші вибори у грудні, полягають у тому, що у них залишаються дуже стислі терміни, щоби сформувати свої дієві ради й виконавчі органи та встигнути затвердити бюджети на 2018 рік для нормального функціонування усіх служб та відповідних комунальних закладів громади. Тому дуже важливо злагоджено попрацювати над організацією та проведенням перших сесій новообраних рад ОТГ.

DSC02440

Під час семінару радники Одеського ЦРМС допомагали представникам Мологівської ОТГ розібратись у першочергових заходах, які необхідно провести у новоствореній ОТГ. Радник з питань децентралізації Оксана Гуненкова розповіла, які питання потребують першочергового розгляду на першій сесії, що необхідно врахувати при вирішенні питання покладення обов’язків старости, як формувати нову структуру виконавчих органів та оформляти кадрові документи.

Радник з питань управління місцевими фінансами Олеся Голинська розповіла про порядок і строки проведення реорганізації сільрад, про особливості роботи інвентаризаційних комісій, формування та затвердження бюджету ОТГ, а також про особливості фінансування поточних потреб громади. Радник з питань комунікацій зауважила на необхідності використання зручного ресурсу для оприлюднення проектів і затверджених рішень ради та її виконавчих органів, а також для популяризації громади.

«Ми розуміємо, що буде важко, – зазначила на завершенні семінару Мологівська сільська голова Ганна Гаврилюк, – але ми намагаємось кожен на своєму місті зробити все, що від кожного з нас залежить, щоби дати можливість нашій громаді розвиватись. І дякуємо Одеському Центру розвитку місцевого самоврядування за підтримку та допомогу».

DSC02462

Back To Top