16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
У Сараті сільські голови, активісти і депутати спільно працювали над конфігураціями потенційних ОТГ
У Саратській бібліотеці 9 квітня відбувся семінар для представників органів місцевого самоврядування та громадських діячів, який провели фахівці Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
Як пояснила під час свого виступу директорка Одеського ЦРМС Юлія Молодожен, адміністративно- територіальна реформа у частині об’єднання громад виходить на фінішну пряму, тож жителі Саратського району мають визначитися, чи створюють вони ОТГ у найближчий час на добровільних засадах, чи ж це відбудеться наступного року, але адміністративним чином.
Після того як радники Центру розповіли про Методику формування ОТГ та про визначення спроможності об’єднаних громад, учасники заходу взяли участь у діловій грі “Об’єднай громади”, завданням якої було за допомогою наданих організаторами фінансових та інших показників запропонувати моделі ОТГ, які б повністю займали площу всього Саратського району.
За результатами роботи груп було запропоновано декілька варіантів: створення однієї, чотирьох та п’яти ОТГ на території району.
“Ми не раз пропонували створити ОТГ, надсилали запрошення. Час спливає, вже чотири роки як в Україні успішно працюють об’єднані громади, але наші місцеві ради чомусь не долучаються до цього процесу. Ми втрачаємо можливості, час це зрозуміти та об’єднуватися”, – зазначив Саратський селищний голова Анатолій Негодяєв.















