16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
У Саврані відбувся виїзний семінар з питань реформування місцевого самоврядування
22 березня Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, був проведений виїзний семінар з актуальних питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади і особливостей бюджетної політики. Семінар був організований спільно з Савранською районною радою за активної підтримки голови районної ради Олександра Хапатнюковського.
У заході взяли участь депутати та посадови особи органів місцевого самоврядування Савранського району, державні службовці Савранської райдержадміністрації, керівники освітніх та медичних закладів.
«Фахівці нашого Центру допомагають і посадовим особам і простим мешканцям різних громад отримати об’єктивні знання про хід реформ у країні, зрозуміти свою роль в цих реформах та прийняти відповідні зважені рішення щодо їх реалізації», – зазначила директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен, відкриваючи семінар.
Радник з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова поінформувала присутніх про поточний стан та перспективи розвитку процесів добровільного об’єднання територіальних громад в Україні та Одеській області, а також про те, на що потрібно звернути увагу громадам Савранського району, коли вони врешті зважаться на об’єднання.
«Якщо б Савранська ОТГ утворилась ще у 2015 році, вона б могла отримати додаткову державну фінансову підтримку у вигляді інфраструктурної субвенції обсягом понад 30 млн грн за три роки, – зауважила експерт. – Тож вам вирішувати, чи не є зволікання часу в цих питаннях втраченими для громад можливостями».
Представник Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської облдержадміністрації Інна Беженар розповіла про особливості оформлення документів у процедурах об’єднання громад та про помилки, яких частіше за все припускаються органи місцевого самоврядування при їх складанні. Основні аспекти бюджетної децентралізації розкрила у своєму виступі радник з питань місцевих фінансів Одеського ВП ЦРМС Олеся Голинська.
«Ми вступаємо у третій етап бюджетної децентралізації, який передбачає перехід на трирічне економічне планування по всіх органах місцевого самоврядування, перехід від фінансування бюджетних установ (наприклад шкіл, амбулаторій, лікарень) до фінансування фактично наданих послуг громадянам у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту тощо», – повідомила експерт.
Під час заходу учасники семінару отримали відповіді на хвилюючі їх запитання, що стосуються перспектив розвитку процесів децентралізації на прикладі Савранського району та Одеської області, та подякували експертам за надану можливість дізнатись про актуальні важливі питання у цій сфері.





