skip to Main Content

У Ширяївському районі обговорили процедуру об’єднання громад

7 червня Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, організував виїзний семінар у селі Петровірівка для представників громад Ширяївського району, які поки ще не долучились до процесів об’єднання громад.

«Поки діє добровільність у створенні ОТГ, ніхто нікого не може примушувати до об’єднання громад. Але ми повинні володіти актуальною інформацією про стан просування реформи, щоби приймати виважені рішення з подальшого розвитку наших громад. І сьогодні ми маємо змогу спільно з представниками Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування обговорити важливі для всіх питання», – зазначив голова Ширяївської районної державної адміністрації Віктор Дамаскін, відкриваючи семінар.

P80607-110737

Радник Центру Оксана Гуненкова поінформувала про поточний стан та перспективи розвитку процесів реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади та запропонувала представникам громад зважити втрачені ресурси і можливості внаслідок зволікання у долученні до реформ. Вона також повідомила присутніх про певні особливості процедур об’єднання громад та приєднання до створених ОТГ, використання інструменту міжмуніципального співробітництва, можливі конфігурації об’єднання громад у Ширяївському районі тощо.

12г

Директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен розповіла про напрямки підтримки Центром органів місцевого самоврядування у впровадженні реформ, про зміну бюджетної політики у підходах до державного фінансування послуг соціальної сфери та закликала до забезпечення широкого обговорення всіх питань, що стосуються розвитку громад, з їх мешканцями.

P80607-101038

Під час семінару деякі учасники висловлювали побоювання щодо можливого несправедливого розподілу фінансових ресурсів між селами ОТГ тощо.

«А ми вважаємо, що не повинні втрачати шанси, які дає можливість добровільного об’єднання, і, об’єднавшись, самим визначитись, як далі розвиватись нашим громадам, бо бачимо в цьому позитивну перспективу», – зазначив директор Петровірівського НВК Володимир Івасів.

Зазначимо, що 7 червня також відбулася робоча поїздка директора Одеського ЦРМС Юлії Молодожен до Ширяївського району.

P80607-113150

Back To Top