Група експертів Офісу підтримки реформ підготувала інформаційно-аналітичний дашборд та візуалізувала основні показники виконання бюджетів територіальних…
В Одеському ЦРМС підвели підсумки першого року роботи
5 червня в Одеському Центр розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбулося прес-кафе «Рік роботи Одеського ЦРМС. Роль ЗМІ у просуванні реформ».
Як розповіла директор ОЦРМС Юлія Молодожен, офіційно Центр було відкрито 30 травня 2017 року, однак його експерти працюють над реалізацією реформи територіального устрою влади в області вже не перший рік, тож всі 28 об’єднаних громад, що нині функціонують на Одещині, утворилися за їх сприяння.
«Головне завдання Центру – роз’яснювальна, консультаційна та навчальна робота з питань децентралізації та реформи територіальної організації влади. Експерти Одеського ЦРМС надають тематичні експертні консультації, методичні рекомендації, а також організовують навчання з питань стратегічного планування, регіонального та місцевого розвитку, інвестиційної діяльності та підприємництва, бюджетного процесу та бухгалтерського обліку, електронного врядування, ефективної комунікації з громадянським суспільством та ЗМІ. За рік роботи нами було проведено більше 300 різноманітних заходів для понад трьох тисяч представників органів місцевого самоврядування, журналістів, фахівців з різних галузей. Тематично заходи були присвячені процесам об’єднання громад, організації діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад, регіональному розвитку і бюджетним питанням, комунікації і управління проектами», – пояснила вона.
Під час прес-кафе всі експерти: з питань децентралізації, з управління місцевими фінансами, з регіонального розвитку та з комунікації, – розповіли про результати своєї роботи.
Наприклад, радник з питань управління місцевими фінансами Олеся Голинська розповіла про розробку першої в Україні методики системної відповідності бюджетних видатків стратегічним інтересам громади, яка апробована та успішно реалізується в Біляївській ОТГ Одеської області. Радник з питань регіонального розвитку Віктор Бондарук розповів про особливості трьох стратегій розвитку – Коноплянської, Великомихайлівської і Тузлівської, – що були розроблені під його керівництвом. А радник з питань децентралізації Оксана Гуненкова поінформувала про стан об’єднання громад в області, зазначивши, що наразі четверта частина території Одещини покрита об’єднаними громадами, в яких мешкають 314,1 тис. громадян.
Радник з питань комунікації Євгенія Генова зазначила, що значну допомогу Центру надають засоби масової інформації. За рік журналісти одеських, обласних і всеукраїнських видань і телеканалів підготували у співпраці з ОЦРМС понад 250 публікацій, сюжетів, репортажів та інтерв’ю, сприяючи роз’ясненню особливостей реформи населенню, популяризуючи здобутки об’єднаних громад області та висвітлюючи проблеми і можливості для їх вирішення. Крім того, створено мережу комунікаторів об’єднаних громад, які висвітлюють події в ОТГ, сприяють налагодженню діалогу з журналістами, громадськими діячами і владою.





