skip to Main Content

У Скосарівці на сході села обговорювали об’єднання громад

Мешканці Скосарівки Миколаївського району Одещини 28 березня на сході села обговорили створення об’єднаної громади з центром у селі Андрієво-Іванівка. У заході також взяла участь Євгенія Генова, радник з питань комунікації Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Як повідомив Скосарівський сільський голова Анатолій Марцинковський, на початку березня до сільради надійшло звернення від депутатів Андрієво-Іванівської сільради про об’єднання громад. Крім Андрієво-Іванівської і Скосарівської сільрад, до потенційної ОТГ також запросили Левадівську сільраду, де вже відбулися громадські слухання та сесія, рішеннями яких надано згоду на таке об’єднання.

«Тепер рішення – за мешканцями наших сіл: Скосарівки, Богданівки і Веселого. Ми будемо робити подворовий обхід та письмове опитування мешканців, чи згодні ви на таку пропозицію, чи ні. Опитування завершиться 4 квітня, тож майте це на увазі», – попередив сільський голова.

У своєму виступі радник ОЦРМС розповіла про децентралізацію в Україні, позитивний приклад об’єднаних громад Одеської області, про реорганізацію соціальної інфраструктури та про те, чи мають під собою підґрунтя розповсюджені міфи про начебто «закриття шкіл, ФАПів, будинків культури і дитсадків». Жителів села також цікавило питання ремонту доріг, отримання адміністративних послуг та справедливого розподілу фінансів у майбутній громаді.

20180328_110739(0)

«Вирішувати вам, але звертаю увагу, що це рішення, без перебільшення, доленосне, тож варто зважити всі «за» і «проти», прорахувати варіанти і фокусуватися на економічних, фінансових аргументах, а не на емоціях. Реформа адмінтерустрою та місцевого самоврядування в Україні відбувається не дуже часто, тож це – відповідальний крок. Але й затягувати не варто. За ті роки, що ви вже втратили, не утворивши громаду у складі п’яти сільрад, як це планувалося раніше, така ОТГ мала б уже отримати до 14 мільйонів інфраструктурної субвенції. Зараз явно не той час, щоб втрачати такі можливості», – зазначила Є. Генова.

На питання скосарівчан також відповів Андрієво-Іванівський сільський голова Сергій Тритишний. Він розповів про потенціал майбутньої ОТГ, проекти, які можна реалізувати найближчим часом, особливу увагу звернувши на налагодження транспортного сполучення між Андрієво-Іванівкою та Скосарівкою.

Зазначимо, що у разі об’єднання трьох сільрад у громаду, її населення складатиме понад три тисячі осіб. Наразі в Миколаївському районі ще немає жодної ОТГ.

Back To Top