У четвер, 28 липня, Професор Ґеорґ Мільбрадт, спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань…
У Веселій Балці Тузлівської ОТГ створили нову водогінну систему
Село Весела Балка, що входить до складу Тузлівської об’єднаної громади (розташована на півдні Одеської області) вперше за всі роки свого існування отримало цілодобове забезпечення питною водою.
Як повідомляє Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, вирішення цього питання було непростим, але результативним.
Роботи з прокладення водогону розпочалися у липні 2016 року та фінансувалися як за рахунок інфраструктурної субвенції, так і коштів місцевого бюджету. Однак у результаті постійного контролю з боку влади й громадськості з’ясувалося, що підрядне підприємство спробувало використати неякісні труби, а завершення робіт опинилося під загрозою. Після того як було отримано висновки Держтехнагляду, будівництво мережі призупинили, адже мати справу з недобросовісним підрядником у громаді не хотіли.
Після цього завершити почату справу вирішили спільними зусиллями місцевих фермерів і селян. На сьогодні, після закінчення всіх робіт, село отримало сучасну систему водопостачання, яка покриває всю територію. Прокладено 3,9 км труб, біля 120-метрової артезіанської свердловини облаштовано санітарну зону, а водогінну систему передано на баланс КП «Тузли». Наразі триває підписання договорів з населенням на водопостачання сільських садиб.
«Весела Балка – відносно невелике, віддалене село (трохи більше двохсот мешканців), але місцеві жителі з розумінням поставились до тимчасових труднощів та підтримали нас у той складний момент. Приклад такої співпраці місцевого бізнесу, громади і влади – це те, що нас надихає», – розповідає голова ОТГ Лариса Корнован-Мойсеєнко.
Зазначимо, що Тузлівська ОТГ Татарбунарського району утворилася восени 2015 року. До її складу входять сім населених пунктів, а кількість населення перевищує 2,5 тис. осіб.

