skip to Main Content

У Зеленогірській ОТГ відбулися виїзні консультації радників Одеського ЦРМС

У селищі Зеленогірське Любашівського району 4 липня відбулась консультаційна зустріч радників Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, з представниками новоствореної ОТГ, де 30 червня пройшли перші вибори.

Захід було присвячено питанням, які необхідно вирішувати після проведених перших виборів голови та депутатів об’єднаної громади, зокрема на першій сесії новообраної селищної ради.

«На першій сесії слід ухвалити рішення про зміну структури апарату селищної ради та її виконавчих органів, про внесення змін до бюджету (помісячного розпису) з урахуванням введення нових посад, про виконання обов’язків старост, про реорганізацію сільських рад, що увійшли до складу ОТГ»  – повідомила радниця Центру з юридичних питань Анастасія Бойко.

Також учасників цікавило питання, коли необхідно затвердити Положення про старостинські округи та який порядок їх формування.

«Положення про старостинські округи не обов’язково приймати на першій сесії, але треба прийняти до виборів старост сіл, адже без затвердження старостинських округів не можуть бути проведені вибори старост. Формування старостинських округів відбувається на розсуд громади з урахуванням культурних, демографічних та економічних факторів», – повідомила радниця Центру з питань децентралізації Оксана Гуненкова.

Радники Центру також роз’яснили учасникам зустрічі окремі особливості оформлення трудових відносин при реорганізації сільських рад, організацію виконання повноважень старост, підходи до затвердження нових повноважень та забезпечення їх виконання тощо. Наприкінці заходу новообраний голова та депутати Зеленогірської селищної ради подякували Одеському Центру розвитку місцевого самоврядування за постійну підтримку процесів об’єднання громад та їх подальшого становлення.

Back To Top