skip to Main Content

В Арцизі обговорили децентралізацію та участь громадськості у реформуванні країни

У місті Арциз, що на півдні Одеської області, 22 листопада відбулася тренінг-лекція «Децентралізація – виклики, перспективи та актуальний розвиток», у якій на запрошення організаторів взяла участь радник з питань комунікації Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Євгенія Генова.

Як зазначила співкоординатор проекту «Київський діалог» в Одесі Мері Нацваладзе, такі діалоги-зустрічі на різноманітні теми, що важливі для українського суспільства і викликають жвавий інтерес у людей, проводяться з метою підвищення обізнаності громадян як щодо реформ, які проводяться в Україні, так і щодо участі активних членів місцевих громад у перетвореннях.

На важливості відкритого спілкування про всі актуальні, а подекуди й болючі теми, наголосив Євген Попов, керівник Південноукраїнського представництва міжнародного фонду «Відродження». За його словами, реформа децентралізації, яка триває в державі вже три роки, все ще викликає у громадян більше питань, ніж відповідей, хоча зацікавленість людей до її реалізації все більше зростає.

Під час виступу на тему: «Три роки реформи децентралізації: перші підсумки в Україні та Одеській області», – радник Одеського ЦРМС Євгенія Генова розповіла про концепцію реформи, успішні практики країн Європи, про практичне втілення в Україні, а також про досягнення об’єднаних територіальних громад в Одеській області.

«Філософія цієї реформи полягає, зокрема, і в тому, що громади отримують повноваження, аби мати змогу самотужки ухвалювати рішення з усіх важливих напрямків, не озираючись на «високі кабінети». Але, з іншого боку, свобода накладає відповідальність за свої вчинки, і це теж треба розуміти. І що активнішу участь у цьому процесі передачі повноважень і відповідальності від центру на місця братимете ви – мешканці міст і сіл – то краще. Наразі в Одеській області за новими правилами живуть 23 об’єднані громади, і про їх успіхи та напрацювання важливо знати ще й тому, що це – живі приклади господарювання ваших сусідів, тих, до кого можна у будь-який момент зателефонувати або приїхати, проконсультуватися, обмінятися досвідом. Звісно, що всі від початку можуть бути досвідченими фахівцями, тим більше, що діяльність ОТГ передбачає нові підходи і у формуванні фінансової політики, і у проектній діяльності, і у розробці стратегій розвитку, і в освіті, і в медицині. Але Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування постійно в режимі онлайн та офлайн надає підтримку всім охочим підвищити рівень своїх знань у сфері місцевого розвитку, тож звертайтеся», – зазначила вона.

unnamed (3)

Крім того, про взаємодію між ЗМІ та новими об’єднаними громадами та важливість висвітлення місцевих подій розповів керівник Інститут політичної Інформації, головний редактор сайту Informer.od.ua Павло Колотвин.

Після виступів у навчальному просторі Арцизької районної бібліотеки відбулася дискусія з учасниками заходу, під час якої мешканці поставили питання про переваги і ризики реалізації реформи децентралізації, про те, як активні мешканці можуть брати участь у її реалізації та контролювати діяльність місцевої влади:

«Важливо, що ми не перебуваємо сам на сам зі своїми місцевими проблемами, і такі заходи дозволяють нам розширити горизонт своїх знань і донести інформацію нашим односельцям. Сьогодні тут зібралися представники освіти, культури, місцевих ЗМІ, – міська інтелігенція, яка намагається щось змінювати у нашому місті і залучати до цих змін якомога більше громадян. Тому нам важливо дізнаватися як можна більше про реформи в державі та не стояти осторонь цих процесів. Звісно, що мене дуже хвилюють питання розвитку бібліотечної системи в Україні та зокрема в нашому місті і районі. Ми стараємося сприяти залученню молоді, діячів культури, освіти, аби бібліотеки не ставали «пережитком» минулих часів. Наприклад, у нас можна також влаштувати дискусійно-навчальний клуб, присвячений реалізації реформ, в тому числі і реформи децентралізації. Це точно користувалося б попитом», – зазначила директор Арцизької центральної бібліотечної системи Галина Гуцан.

Back To Top