skip to Main Content

В Одеській ОДА відбулася нарада представників об’єднаних громад

15 вересня в приміщенні Одеської ОДА відбулася робоча нарада представників об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ) Одещини з керівниками структурних підрозділів ОДА соціального напрямку та територіальних підрозділів ЦОВВ.

Мета наради –  обговорити проблемні питання діяльності ОТГ та визначити механізми взаємодії між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади обласного рівня в умовах реформ.
Як зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Колебошин, звертаючись до присутніх представників ОТГ, така “зустріч – це розмова про проблеми, які ми маємо вирішувати разом. Хотілося б почути від вас те, що вас хвилює та відпрацювати шляхи співпраці. Прошу не сприймати сьогоднішню зустріч, як нараду, де хтось комусь нарізає задачі – ми маємо знайти точки дотику і почати разом працювати на результат”.
21769318_301864430220803_642624376_o
Директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен відмітила, що на нараду зібралися представники ОТГ, які утворилися у 2015-2016 рока,х і кожна з них відпрацьовує самотужки власні моделі управління освітою, охороною здоров’я, культурою тощо. Через те, що сьогодні органи місцевого самоврядування об’єднаних громад діють на власний розсуд,  цілком логічно, що вони потребують методичної або інформаційно-розяснювальної допомоги від обласних профільних департаментів.
20170915120246
Нарада розпочалась з обговорення питань місцевих податків та зборів. Представники Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області Анжеліка Юрист та Олена Литвиненко спільно з представниками ОТГ обговорили питання встановлення місцевих податків та зборів, зокрема податку на землю та нерухоме майно.
Громади порушили питання обмеженості у повноваженнях здійснювати контроль за будинками, які побудовані на їх територіях, але не введені в експлуатацію; чинні проблеми з розповсюдження повідомлень про сплату податку на нерухомість; неможливість контролювати ставки податків та орендної плати за землю  за межами населених пунктів; можливість запровадження посади податкового інспектора на території ОТГ тощо. За підсумками обговорення вирішено відмітити кроки взаємодії у вирішенні цих проблем. 21769464_301864460220800_2112085039_o (1)
Яким чином буде допомагати об’єднаним громадам у 2018 році Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування і на які потреби громад він має орієнтуватися, – розповіла директор Центру Юлія Молодожен. Громади були ознайомлені з результатами рейтингу спроможності ОТГ за І півріччя; переліком рекомендаційних центрів майбутніх ОТГ; намірами уряду щодо завершення терміну добровільного об’єднання.
Інший блок питань був присвячений обговоренню комунікації органів влади в процесі  реформування освіти, охорони здоров’я, культури та соціального захисту.
Директор департаменту освіти ОДА Олександр Лончак окреслив основні тенденції реформування галузі; нові законодавчі норми прийнятого Закону про освіту; питання створення опорних шкіл. Голови об’єднаних громад Олександр Волошин (Коноплянська ОТГ) та Лариса Корнован-Мойсеєнко (Тузлівська ОТГ) поділилися досвідом та проблемами створення опорних шкіл. Серед основних проблем створення опорних шкіл керівники громад відмітили супротив вчителів, які негативном налаштовують батьків учнів; застарілі приміщення шкіл. які потребують капітального ремонту, проблеми зі шляхами для підвезення учнів до опопрної школи; відсутність підтримки від районних органів влади.
20170915120320
Директор департаменту охорони здоров’я ОДА В’ячеслав Полясний розповів про засади реформування галузі охорони здоров’я. зокрема первинного рівня, де основну увагу зосередив на моделі фінансування закладів охорони здоров’я, що пропонується урядом.
Лілія Коваленко, директор департаменту соціальної та сімейної політики, розповіла про реформу в системі соціального захисту та повноваження ОТГ.
Заступник начальника управління культури, національностей, релігії та охорони об’єктів культурної спадщини Ольга Тарасова спільно з керівником науково-методичного відділу Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського Ніною Маловік окреслили коло проблемних питань, пов’язаних з оптимізацією закладів культури, зокрема бібліотек в об’єднаних громадах. Учасники заходу погодилися надалі співпрацювати більш ефективно та безпосередньо на території ОТГ.
Останній блок питань був присвячений розвитку місцевої та добровільної пожежної охорони в ОТГ. Начальник управління орагнізації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України в Одеській області Андрій Галак  запросив громади до активного включення в процес створення центрів безпеки громадян на своїх територіях, обіцяючи надавати всіляку методичну та організаційну підтримку при розробці проектів таких центрів.
Back To Top