skip to Main Content

В Одеському ЦРМС відбувся семінар працівників освіти об’єднаних територіальних громад

15 березня в офісі Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся практичний семінар з питань створення спроможної освітньої мережі. У заході взяли участь представники ОТГ, що координують та здійснюють управління освітою в громадах.


Всі учасники заходу зазначили, що в процесах децентралізації, зокрема, при створенні об’єднаних громад велика увага приділяється підвищенню якості надання освітніх послуг із спрямуванням на це вагомої частини бюджетних, грантових та громадських коштів.

Про оптимістичні прогнози щодо подальшої фінансової підтримки з боку держави зазначив і експерт з питань освіти Центрального офісу реформ Сергій Дятленко, який спілкувався з представниками ОТГ в режимі скайп-зв’язку. Він також розповів про основні підходи та критерії формування спроможної освітньої мережі, які спираються на демографічний, економічний, інфраструктурний та організаційно-кадровий фактори.

Учасники заходу обмінювались своїм досвідом з оптимізації роботи у зазначеній сфері, відмічаючи як проблемні питання так і успішні приклади. Усі учасники відзначили, що питання оптимізації надання освітніх послуг потребують широкого обговорення із залученням батьків, школярів, депутатів місцевих рад, громадськими активістами тощо. Але є випадки, коли противниками необхідних змін виступають, як не дивно, педагоги, які нічого не хочуть змінювати, починаючи з підвищення власної кваліфікації і завершуючи необхідністю проходження конкурсу на посаду директора навчального закладу.

Ірина Гайцук, директор Олексіївського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ліцей Маразліївської сільської ради», розповіла про складнощі, з якими зіткнулись перші створені ОТГ, коли перебирали на себе повноваження з управління освітою.

Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Новокальчевської ОТГ Ірина Сензюк поділилась досвідом із запровадження інклюзивної освіти, а заступник Великомихайлівського селищного голови Світлана Слюсенко – зі створення інклюзивно-ресурсного центру.

Начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Біляївської міської ради Людмила Кобзар розповіла про міські програми, прийняті з метою залучення фахівців у сфері освіти та охорони здоров’я для роботи у їх громаді. Іван Іванов, який керує освітою у Коноплянській ОТГ, поінформував про підходи щодо забезпечення харчуванням дітей у громаді та створення опорного навчального закладу.

Радник Центру Оксана Гуненкова зауважила, що при розгляді питання оптимізації освітньої мережі слід також враховувати перспективи завершення формування базового рівня адміністративно-територіального устрою, внаслідок чого багато створених ОТГ будуть розширятись за рахунок приєднання до них інших громад.

Back To Top