16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Вилківська ОТГ ухвалила Стратегію розвитку громади до 2025 року
19 березня депутати Вилківської міської ради ухвалили проект Стратегії розвитку Вилківської міської об’єднаної територіальної громади на період до 2025 року. На сесії були присутні посадовці громади, представники ЗМІ, учні навчальних закладів. Також був запрошений Віктор Бондарук, радник Одеського Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. Він розповів, що експертна допомога надавалась діяльності робочої групи, яка напрацьовувала проект Стратегії протягом 2018 року. Зокрема, було проведено соціально-економічний аналіз громади, опитування мешканців та підприємців, чотири засідання робочої групи упродовж вересня-грудня 2018 року.
Відтепер, керуючись прийнятим документом, Вилківська громада має два стратегічні напрямки розвитку – «Дружній до природи економічний розвиток» та «Висока якість життя та людський капітал». Це яскраве свідчення конкурентного середовища, в якому перебувають громади – змагання за робочі місця та за мешканця, працівника.
Увагу депутатів було зосереджено на особливостях середньострокового планування, нещодавно впровадженого в Україні, а також питаннях реалізації, моніторингу та актуалізації Стратегії. На першому етапі її реалізація відбуватиметься згідно з Планом соціально-економічного розвитку Вилківської громади на 2019-2021 роки, який також був ухвалений сесією 19 березня. До плану ввійшли 74 проекти місцевого розвитку та визначені джерела їх фінансування. Зокрема, частка місцевого бюджету – понад 13 млн грн.
«Стратегія схвалена і для нас починається наступний етап – впровадження. Ми й надалі плануємо притримуватись методики, запропонованої Одеським ЦРМС і вже ближчим часом буде створено Комітет з управління впровадженням Стратегії, який координуватиме діяльність, взаємодію підрозділів виконавчих органів міської ради, органів державної влади, підприємств та установ громади в процесі реалізації Стратегії», – зазначила очільниця економічного підрозділу Вилківської міської ради Лариса Симакова.


