skip to Main Content

Відбувся перший у новому році семінар для бухгалтерів і фінансистів новостворених ОТГ Одещини

Перший у 2018 році модуль навчального курсу для бухгалтерів та представників місцевих фінансових органів новостворених ОТГ Одеської області 9 лютого провела Олеся Голинська, радник з питань місцевих фінансів Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. Захід було присвячено темі «Ефективне управління бюджетними коштами».

Відкрила семінар директор Центру Юлія Молодожен, яка побажала плідної співпраці та висловила впевненість у корисності набутих знань у повсякденній роботі.

viber image9

Учасники семінару в інтерактивній формі вивчали формування бюджетних запитів, паспортів бюджетних програм, організацію їх затвердження та порядку внесення окремих показників до форм паспорту.

“Актуальність семінару саме у цей період визначена тим, що до 15 лютого всі головні розпорядники новостворених ОТГ повинні здати до органів ДКСУ паспорти бюджетних програм; на основі цих документів здійснюватиметься подальше фінансування бюджетних видатків громад. А враховуючи, що цей процес вони проходять вперше, у бухгалтерів та фінансистів виникає багато запитань з приводу окремих правил та процедур”, – пояснила О. Голинська.

viber image3

viber image5

“Звичайно, нам, як вчорашнім бухгалтерам, трохи важко включатися у систему повноцінного фінансового планування, прогнозування… є багато нових документів, перед нами стоять нові важливі задачі. Але завдячуючи таким практичним навчальним заходам, ми набуваємо впевненості, що у нас все обов’язково вийде. Ці знання у поєднанні з нашим досвідом є запорукою успіху”, – зазначила головний бухгалтер Старокозацької ОТГ Білгород-Дністровського району Тамара Вареник.

За результатами анкетування семінар отримав високу оцінку за всіма позиціями, учасники висловили бажання подовження цього навчального курсу, адже він повністю орієнтований на календар бюджетного процесу.

Back To Top