skip to Main Content

Жителі Ройлянки розповіли про те, яким бачать майбутнє села у складі потенційної ОТГ

У селі Ройлянка Саратського району відбулися консультації громадян, які провели Оксана Гуненкова і Євгенія Генова, радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Під час зустрічі з місцевими жителями, депутатами, очільниками сільської ради обговорювалися питання процедури створення об’єднаної територіальної громади та перспективи Ройлянки у складі майбутніх ОТГ. Як розповів сільський голова Валерій Корінь, декілька років тому у селі проводилося подворове опитування громадян, яке продемонструвало бажання селян у разі створення об’єднаної громади приєднатися до ОТГ у складі Успенівки, Миколаївки-Новоросійської, Кривої Балки, Забар і Ройлянки з центром в Успенівці.

Однак позиція жителів села полягає ще й в тому, аби до останнього моменту не входити до складу жодної громади:

“Може, новий президент відмінить цю реформу і тоді можна буде ні з ким не об’єднуватися. Ми б хотіли, щоб все було по-старому”, – зазначив один з учасників зустрічі.

Як розповіла Оксана Гуненкова, у проектах перспективного плану формування ОТГ Одеської області, які розроблялися Одеською облдержадміністрацією у попередні роки, Ройлянську сільську раду пропонувалося приєднати до вже створеної раніше Старокозацької ОТГ сусіднього Білгород-Дністровського району. Втім, за словами учасників зібрання, цей варіант не має підтримки серед переважної більшості населення:

“У нас була зустріч з головою цією громади ще 2016 року, і нам вона не сподобалася. Якщо брати відстань та якість доріг, то різниці між тим, чи будемо ми в ОТГ з центром в Успенівці, чи в громаді з центром у Старокозачому, нема жодної. Але в Успенівській ОТГ ми будемо мати рівні умови з іншими селами, а якщо приєднаємося до Старокозацької, то вже на умовах приєднання, а це зовсім інша ситуація, ніж створювати громаду “з нуля”, з самого початку”, – пояснили селяни.

Під час консультацій жителів Ройлянки також поінформували про такі інструменти партисипативної демократії як громадські слухання, консультативне опитування, громадські збори та місцеві ініціативи. Радники Одеського ЦРМС закликали учасників не проявляти пасивність, а впливати в демократичний спосіб на майбутнє своєї громади та аргументовано викладати позицію щодо конфігурації потенційної ОТГ.

 

 

Back To Top