16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Березівська громада здійснює моніторинг впровадження головного планувального документу
Березівська ОТГ ухвалила Стратегію розвитку на 2019-2027 роки у грудні минулого року і наразі готує перші результати моніторингу її впровадження. Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» надавав підтримку громаді на етапі розробки Стратегії і продовжує консультативний супровід на етапі впровадження.
16 жовтня радник з питань регіонального розвитку Одеського ЦРМС Віктор Бондарук відвідав Березівську міську територіальну громаду, де спільно з посадовцями обговорювались результати впровадження Стратегії, їх документальне оформлення, а також нові інструменти місцевого розвитку, що можуть бути застосовані в майбутньому.
У громаді створений Комітет з управління впровадженням Стратегії. Згідно зі своїми повноваженнями, він має розробити звіт про стан впровадження та надати пропозиції щодо необхідності коригування документу. Віктор Бондарук порекомендував відповідальним фахівцям Березівської громади проаналізувати зміни у зовнішній ситуації та соціально-економічному становищі ОТГ, виявити ті, що мають безпосередній вплив на планування подальших заходів і проєктів. Важливо, щоби аналіз діяльності громади у 2019 році супроводжувався показниками результативності, які демонструють досягнуті зміни. Це рівень знань березівських учнів, зменшення захворювань, кількість відремонтованих вулиць і доріг, кращий благоустрій, безпекова ситуація тощо.
Березівська громада має чим похвалитись і деякі з цих досягнень мають бути враховані при розгляді питання актуалізації Стратегії розвитку ОТГ. Перш за все, це активна молодь громади, яка пропонує все більше цікавих і дуже корисних проєктів, спрямованих на покращення якості життя мешканців. Ще одна обставина – участь громади у міжнародному проєкті з надання соціальних послуг, а також, ініціатива щодо започаткування бюджету участі.
Посадовцям громади були надані роз’яснення, яким чином згадані проєкти та ініціативи мають бути враховані під час розробки пропозицій щодо внесення змін до планувальних документів.
«Приємно усвідомлювати, що наша робота з розробки Стратегії розвитку громади отримала своє продовження і надала поштовх дуже важливому процесу – громада планує свою діяльність на підставі аналізу зовнішніх і внутрішніх факторів. Ми розраховуємо на подальшу підтримку Програми «U-LEAD з Європою» у наших прагненнях ефективно використовувати свої ресурси і досягати все більших позитивних змін», – зазначив Березівський міський голова Валерій Григораш.

