16 липня Одеський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою" провів "віртуальний" День відкритих дверей для…
Чи бути Августівській ОТГ: перспективи громад Міжлимання
24-25 травня в селах Набережне та Августівка Біляївського району Одеської області Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, було проведено виїзні консультації для мешканців сіл Августівської громади з питань добровільного об’єднання громад.
Останнім часом у населених пунктах, розташованих між Хаджибейським та Куяльницьким лиманами (так зване Міжлимання), поновились переговори про об’єднання громад. Як зазначила Августівський сільський голова Олена Таран, спроби створити об’єднану громаду у складі Августівської, Іллінської та Маринівської громад відбувались ще з 2016 року. Разом з цим відповідний процес так і не зрушив з місця.

На запрошення громадських активістів, щоб допомогти мешканцям громади розібратись в особливостях добровільного об’єднання, на зустріч з ними приїхала радник з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова. Зокрема, вона пояснила людям, для чого відбуваються об’єднання громад та децентралізація влади, яка роль в цих процесах звичайних жителів і як взагалі вони можуть впливати на розвиток громад, як формуються представницькі і виконавчі органи, а також старостинські округи в ОТГ, які є підходи до організації надання адміністративних послуг тощо.
«Якщо громади Міжлимання все ж таки вирішать скористатись правом добровільного об’єднання, слід мати на увазі, що строки для його реалізації згідно урядового плану дій із зазначених питань спливуть до кінця поточного року. Тож всім разом прийдеться дуже чітко, активно та злагоджено попрацювати над реалізацією відповідних процедур», – зазначила Оксана Гуненкова.
Під час зустрічей обговорили також можливості та особливості приєднання цих сільських громад до міста Одеса.



