skip to Main Content

Для представників ОТГ Одещини проведено тренінг про надання публічних послуг

В Одесі секретарі виконкомів рад, старости і держреєстратори 25 тергромад пройшли тренінг з реєстрації бізнесу та об’єктів нерухомості, актів цивільного стану, надання нотаріальних та інших послуг населенню.

Захід пройшов за ініціативи Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону.

“Мета заходу, який уперше проводиться для вас як посадовців новоутворених органів місцевого самоврядування – підвищення рівня професійної компетенції та поліпшення якості обслуговування мешканців об’єднаних територіальних громад у сфері надання публічних послуг. Сьогодні є змога не лише отримати роз’яснення від фахівців облуправління юстиції, як виконувати, згідно з чинним законодавством, низку нових повноважень в адміністративній та публічній сферах, а й задати доповідачам та практикуючим нотаріусам актуальні запитання”, – зазначила директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен.

Зі свого боку, головний спеціаліст відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації облуправління юстиції в Одеській області Дмитро Кліменко докладно розповів про зміну підходів до надання публічних послуг.

“Завдяки утворенню нових органів самоврядування мешканцям населених пунктів більше немає потреби відвідувати райцентри, як було досі, для державної реєстрації бізнес-структур, отримання довідок відповідного формату, посвідчення довіреностей, реєстрації заповітів і спадкових договорів у Спадковому реєстрі тощо. Здійснюючи ці та низку інших повноважень, секретарі виконкомів і старости у селах, де ліквідовано сільські ради зобов’язані так налагодити роботу, щоб громадяни відчули: передача повноважень від державних органів органам місцевого самоврядування, наблизила публічні послуги і забезпечує компетентне їх виконання”, – наголосив Д. Кліменко.

Як зауважила завідувач сектору державної реєстрації нормативно-правових актів облуправління юстиції Надія Швець, новим органам самоврядування важливо не лише забезпечувати високу якість адмінпослуг для населення, а й сприяти підвищенню рівня правосвідомості та спроможності громадян захищати свої права.

З докладними роз’ясненнями специфіки застосування нормативних актів, передусім вимог Цивільного кодексу України, а також виконання повноважень старости у виконавчих органах ради ОТГ перед учасниками семінару-тренінгу виступили завідувач 3-ї Одеської державної нотаріальної контори Олена Савицька, радник з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова, головний спеціаліст відділу державної реєстрації актів цивільного стану облуправління юстиції Іванна Люба та інші експерти.

Back To Top