skip to Main Content

Директор Офісу реформ підвела підсумки проекту «Об’єднання громад: через усвідомлення до створення»

В Одеський області за сприяння Офісу реформ триває активна робота з поширення інформації про переваги об’єднання громад. Як зазначила 15 липня під час прес-конференції “Децентралізаційний марафон: естафета знань триває” директор Офісу реформ Юлія Молодожен, з метою поширення інформації про реформу територіальної організації влади експерти Офісу постійно виїжджають з навчальними семінарами до районів області, беруть участь у сходах громад, ведуть сайт, на якому представлені результати діяльності створених громад Одещини, висвітлюють роботу облдержаміністрації з доопрацювання перспективного плану, співпрацюють з донорськими організаціями, які надають допомогу громадам. До роз’яснювальної роботи активно підключилися Одеський регіональний інститут державного управління, такі громадські організації, як Одеська обласна організація Комітету виборців України, Асоціація сприяння самоорганізації населення, Центр досліджень місцевого самоврядування та розвитку громад.

Сьогодні, 15 липня, відбувся підсумковий семінар з сільськими та селищними радами – учасниками проекту «Об’єднання громад: через усвідомлення до створення», що здійснюється Одеським регіональним відділенням Асоціації міст України в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа та фінансується Європейським Союзом. Реалізація проекту почалася у минулому році і передбачала проведення навчальних семінарів для представників Коноплянської сільської ради, Виноградівської  сільської ради та Таїровської селищної ради з питань об’єднання громад.

Крім семінарів, учасники проекту відвідали з ознайомчим візитом Великомихайлівську об’єднану територіальну громаду, де мали можливість поспілкуватися з керівництвом громади, старостами та подивитися започаткування реалізації інфраструктурних проектів.

Підсумком реалізації проекту стало бажання  двох пілотних громад вийти на вибори у 2016 році, щоб створити навколо себе об’єднані громади. Цей вибір був зроблений свідомо завдяки розумінню всіх вигід від об’єднання.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За словами голови Коноплянської сільської ради Іванівського району Олександра Волошина, саме завдяки участі у проекті  і представники влади, і мешканці сіл ухвалили рішення об’єднатися і спробувати розпочати відроджувати території свої сіл, сконцентрувавши спільні зусилля.

Виконавчий директор Одеського регіонального відділення Асоціації міст України В’ячеслав Демченко поінформував, що після завершення проекту «Об’єднання громад: через усвідомлення до створення» розпочинається новий етап інформаційно-роз’яснювальної роботи, який ініціювала Асоціація міст України, зокрема стартує «Децентралізаційний марафон», завдяки якому експерти впродовж року відвідають 50 населених пунктів області з метою роз’яснювальної роботи з питань децентралізації.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Back To Top